Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Yük Kaldırma Lifti Muayenesi

Yük Kaldırma Lifti Muayenesi

Genel olarak bir risk değerlendirme metodolojisi, çeşitli tehlikeler, tehlikeli durumlar ve zararlı olaylardan kaynaklanan riskleri tanımlamak için kullanılan bir araçtır. Asansörler, yürüyen merdivenler ve yürüyen yollar ve yük kaldırma liftleri gibi kaldırma ve iletme ekipmanı için tasarım ve üretim süreçlerinin her aşamasında risk değerlendirmesi yapmak önemlidir. Çalışmaları sırasında yük kaldırma liftlerinin güvenliğini sağlamak, işletmelerin yükümlülüğü altındadır. Yetkili kuruluşlar tarafından, yük kaldırma lifti bileşenlerinin ve sistemlerinin tasarım, imal, montaj ve servis süreçlerinin her birinde ayrı ayrı test ve muayene hizmetleri verilmektedir. Ayrıca liftlerin kullanımı, işletimi, test edilmesi, uygunluk doğrulaması ve servisi için prosedürlerin geliştirilmesi çalışmaları desteklenmekte ve liftlerin güvenliğini etkileyen teknik şartnamelerin geliştirilmesi konusunda işletmelere yardımcı olunmaktadır.

Yük Kaldırma Lifti Muayenesi

Bugün, her boyuttan işletmelerde, atölyelerde ve inşaat alanlarında, ihtiyaçlara ve yapılan işin özelliklerine göre farklı kapasitelerde yük kaldırma liftleri kullanılmaktadır. Bu liftler, aslında forkliftleri, vinçleri, mobil vinçleri, kule vinçlerini, caraskalları, platformları, transpaletleri, araç kaldırma liftlerini, istif makinalarını ve asansörleri içine alan geniş bir yelpazede, kaldırma ve iletme ekipmanı kapsamına girmektedir. Ağır yük altında çalıştıkları için, yük kaldırma liftleri doğal olarak bazı riskler taşımaktadır. Örneğin mekanik bağlantılar yerinden çıkabilir, hidrolik sistemi arızalanabilir veya zincirler, kayışlar ya da halatlar kopabilir ve yükler devrilerek zarar görebilir. Lliftlerin kumanda tablosuda bulunan uyarı sistemlerinin çalışmaması da kazaların yaşanmasına neden olabilir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için yük kaldırma liftlerinin düzenli bakımlarının yaptırılması ve muayene ettirilmesi gerekmektedir.

Ancak önemli olan, bu muayene işlemlerinin tarafsız, bağımsız ve objektif hareket eden yetkili bir kuruluşa yaptırılmasıdır. Kuruluşumuz tarafından iş makinaları muayene hizmetleri kapsamında yük kaldırma lifti muayenesi hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.