Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Endüstriyel Otoklav Muayene

Endüstriyel Otoklav Muayene

Günümüzde otoklav teknolojisi için şaşırtıcı sayıda uygulama bulunmaktadır ve otoklavların daha verimli çalışmasını sağlamak için çok sayıda seçenek vardır.

Endüstriyel Otoklav Muayene

Otoklavlar, içinde yüksek sıcaklık ve basınç bulunan büyük kaplardır. Genellikle silindir şeklindedir. Çünkü yuvarlak şekil yüksek basınçlara daha iyi dayanmaktadır.

Otoklavlar, içine yerleştirilen nesneleri tutmak için tasarlanmıştır ve daha sonra kapak kapatılır. Otoklav ifadesi otomatik ve kilit kelimelerinden türetilmiştir ve otomatik kilitleme anlamına gelmektedir. İçindeki buhar basıncının güvenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlamak üzere emniyet valflerine sahiptir. Otoklavların çeşitli kullanım alanları bulunmaktadır ve genelde ekipman ve aletleri sterilize etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Nesneler veya malzemeler bir otoklavın içine yerleştirildikten sonra kapağı kapatılmakta ve fazla hava kaptan çıkarılmaktadır. Bu amaçla kaba buhar pompalanmaktadır. Buhar, bir vakum oluşturmak için hava ile yer değiştirmektedir. Hava tanktan çıkarıldıktan sonra, buhar yüksek bir basınçta hazneye pompalanmaktadır. Bu şekilde kabın içindeki sıcaklık yükselmektedir. Hedef sıcaklığa ulaşıldıktan sonra, istenen sıcaklığı korumak için buharın kaba girmesine izin verilmektedir.

Otoklavın içindeki ısı ve basınç, tıbbi alet ve ekipmanı sterilize etmek için, mikroorganizma ve bakterileri öldürecek kadar uzun süre korunmaktadır.

Otoklavlar birçok farklı amaç için tasarlanmıştır. Örneğin, tıbbi otoklavlar genelde 15-20 dakikaya kadar 140 derece sıcaklığa ulaşmaktadır. Hedef sıcaklık ve bu sıcaklıkta tutulan süre birkaç faktöre bağlıdır. Bu faktörler, istenen işlem türüne, otoklav içindeki nesnelerin türüne ve buharın otoklav içindeki nesnelerin etrafında serbestçe hareket edebileceği yere bağlıdır.

Endüstriyel otoklavlar genel olarak 300 dereceye kadar sıcaklıkları korumak için tasarlanmaktadır. Ancak bazı özel otoklavlar 400 derece veya daha fazlasına ulaşabilmektedir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, basınçlı kaplar ve kazanlar muayene hizmetleri kapsamında, endüstriyel otoklav muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.