Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kule Vinç Muayene

Kaldırma ve İletme Ekipmanları

Kule Vinç Muayene

Kule vinçleri, özellikle inşaat sektöründe kaldırma operasyonlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Havaya yüzlerce metre yükselebilmekte ve uzağa uzanabilmektedir. Bu vinçlerin çalışma özellikleri, büyük ölçüde montaj tipi, kule tipi ve pergel tipi ile belirlenmektedir.

Kule Vinç Muayene

Statik tabanlı bir kule vinci, sadece sınırlı bir alanı kaplamaktadır ve sabit bir konumundan yüklerin maksimum dönüş alanı içinde tüm noktalara yetişebilmektedir. Değişen yüksekliklerde ayarlanabilmektedir. Ayrıca vinç destek yapısına bağlanarak bu sınırın ötesine de uzatılabilmektedir.

Ayrıca ray üzerinde çalışan kule vinçler, nominal yükleri taşıyan paletleri boyunca hareket edbilmekte ve daha geniş bir kapsama alanına sahip olmaktadır. Bununla birlikte, yükseklik gereksinimi, serbest duran yüksekliği aşmamalıdır.

Mobil kule vinçlerin avantajı, normalde yapının tepesine ulaşması gereken uzun pergel olmadan büyük ölçüde içeriye uzanabilmesidir.

Herhangi bir iş için vinç seçimi, ilgili tüm faktörlerin ayrıntılı bir şekilde incelenmesinden sonra yapılmalıdır. Genel olarak, yük kapasitesi ve diğer öngörülen gereksinimler açısından çalışma marjına sahip bir vinç seçmek en doğrusudur. Vincin her büyük yapısal, elektrik ve mekanik bileşeni dikkate alınmalıdır.

Bu kapsamda kule vinci sabit bir vinçtir ve yerinde monte edilmelidir. Kule vinç, 360 dereceye kadar bir açı ile dönebilen yatay bir boma sahip ve dikey metalik bir yapıdadır. Kule vinçleri genel olarak şantiyelerde sabitlenmektedir. İnşaat alanlarında asansör çeliği, beton, jeneratörler ve büyük hacimli malzemelerin taşınmasında kule vinçler kullanılmaktadır. Rüzgar hızı 20 mil / saate ulaştığı zaman genel uygulamaya göre vincin kullanımı durdurulmalıdır.

Teknik olarak kule vinci, farklı malzemeleri yüklemek ve boşaltmak için tasarlanmış bir inşaat makinasıdır. Bu yük, kablo kullanımı sayesinde askıda kalan bir kanca kullanılarak dağıtılmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, kaldırma ve iletme ekipmanı periyodik muayene hizmetleri kapsamında, kule vinç muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.