Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Depolama Tankları Denetimi

Depolama Tankları Denetimi

Depolama tanklarında korozyonu, çatlamayı ve sızıntıyı önlemek, tesis verimliliği, güvenliği ve uyumu açısından çok önemlidir. Yetkili kuruluşlar tarafından bu nedenle işletmelere, yüksek kaliteli depolama tankı denetimi, mühendislik, bakım ve veri yönetimi uzmanlığı ile destek verilmektedir.

Depolama Tankları Denetimi

Örneğin rafineri depolama tankları, bir rafineri içindeki en önemli varlıklardan biridir ve uygun depolama tankı bakımı son derece önemlidir. Rafineri depolama tankı arızaları büyük maliyetlere ve tehlikelere yol açmaktadır. Sızan tehlikeli gazlar ve sıvılar çalışanlar ve çevre için ciddi güvenlik sorunları yaratmakta ve sızıntılar yanıcı maddeler içeriyorsa potansiyel olarak daha ciddi problemlere neden olmaktadır. Yetkili kuruluşlar, rafineri depolama tanklarının tasarım, işletme ve bakım aşamalarını desteklemektedir.

Genel olarak depolama tankları denetim hizmetleri şu çalışmaları kapsamaktadır:

  • Yeni ve mevcut depolama tankı tasarımlarını optimize etmek ve yasal düzenleme esaslarına uygunluğu sağlamak
  • Sızıntıları, korozyonu ve diğer tank hasarlarını tespit etmek
  • Bu amaçla sağlam, geleneksel ve gelişmiş tahribatsız test yöntemlerini uygulamak
  • Korozyon, yalıtım ve endüstriyel temizlik hizmetleri için bakım ve mekanik servis hizmetleri vermek
  • Depolama tankına özgü temel denetimleri gerçekleştirmek
  • İple erişim teknisyenleri, eğitimli dalgıçlar ve dronlar dahil olmak üzere yüksekte ve denizaltı erişim çözümleri sunmak

Esasen, depolama tanklarında test ve muayeneler tahribatsız muayene yöntemleri ile yapılmaktadır. Yerüstü ve yeraltı tankları ve zeminler, kaynaklar, dairesel halkalar, çatılar ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm bileşenler için geniş bir yelpazede gelişmiş tahribatsız muayene yöntemleri kullanılmaktadır.

Depolama tankları işletme ömürlerinin tüm aşamalarında verilen bu hizmetler şunları içermektedir: akustik emisyon, 3D lazer tarayıcı, manyetik akı kaçağı haritalaması, kenar yerleşimi, darbeli girdap akımı, tank katı muayeneleri ve haritalaması, tank kabukları ve çatı korozyon araştırmaları, tank çemberleme, ultrasonik kanıtlama, ultrasonik test ve ultrasonik kalınlık ölçümleri.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, denetim hizmetleri kapsamında, depolama tankları denetim hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.