Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Asılı Erişim Donanımı Muayene

Asılı Erişim Donanımı Muayene

Erişilmesi zor yapılar için platform çözümü birçok sektörde önemli bir çabadır. Bu çerçevede asma erişim ekipmanı veya asma erişim platformu, yapıların dış çevresine sabitlenebilen ve yüksek seviyeli erişime izin veren modüler ve hızlı monte edilen bir çalışma platformu sistemine sahiptir. Bu hafif sistem, bir geçit oluşturmak için bir dizi destek kullanılarak yapıya asılan veya tutturulan bir konsol içermektedir. Konsollar ayrıca yürüme yolunun dışındaki kenar koruma amaçlı güvenlik direklerini ve engelleri de desteklemektedir.

Asılı Erişim Donanımı Muayene

Asılı erişim donanımı, her türlü farklı yapıya uyum sağlamak için çok çeşitli destek seçeneklerine sahiptir. Hafif ve nispeten küçük bileşenler, ayrıca sistemi köprüler ve viyadükler gibi zor erişim alanlarına kurulum için daha uygun hale getirmektedir.

Asma erişim sistemleri, genel olarak zemine monte edilen bir iskelenin diğer faaliyetleri kısıtlayacağı veya çok pahalı olacağı çalışma alanlarında kullanılmaktadır. Yüksek seviyede kurulduğu için, yetkisiz erişim sınırlandırılmakta ve bu nedenle gelişmiş bina güvenliği sunmaktadır.

Bu sistemler, çok farklı bina tasarımlarına uyacak şekilde büyük bir esnekliğe sahiptir. Yaklaşık olarak izin verilen maksimum yük, metrakarede yük 200 kg’dır. Konsollar arasındaki en fazla açıklık 2.4 metredir. Asılı erişim donanımı tasarımında, TS EN 12811-1 standardına uyulmaktadır (Geçici iş donanımları - Bölüm 1: İş iskeleleri - Performans gerekleri ve genel tasarım).

İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasal düzenlemeler gereğince, asılı erişim donanımlarının, beyan edilen yükün en az 1,25 katını, güvenli bir şekilde kaldırabilmesi ve havada tutabilmesi gerekmektedir. Yapılan testlerde ekipmanın bu güce sahip olup olmadığı ve bu yüke dayanıklı yük frenlerinin bulunup bulunmadığı kontrol edilmektedir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, kaldırma ve iletme ekipmanı periyodik muayene hizmetleri kapsamında, asılı erişim donanımı muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.