Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kaynak Teknolojisi

Kaynak Teknolojisi

Kaynak teknolojisi, üretim faaliyetlerinde metalin erimesini içeren bir süreçtir. Kaynakçılar birçok farklı ekipmanla çeşitli sektörlerde çalışmaktadır. Kaynakçıların çalıştıkları ortamlar çoğu zaman tehlikelidir. Bu nedenle, güvenlik prosedürlerini ve işçilik ve kaynak teknikleri iyi bilmek gerekmektedir. Yeni kaynak süreçleri ve teknolojileri, verimlilik, kaynak kalitesi ve maliyet tasarrufu avantajlarına sahip olmaktadır.

Kaynak Teknolojisi

Kaynak işlemlerinde boşa harcanan zaman ve üretkenlik kaybı başlıca olumsuz faktörlerdir. Üretici firmalar her zaman maliyetleri düşürmenin, kaliteyi iyileştirmenin ve projeleri daha hızlı bitirmenin yollarını aramaktadır. Bunun için önemli olan ulusal ve uluslararası standartlara ve yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarına uymaktır.

Kaynak yapmak, pratik yapma ve ustalaşmanın çok zaman aldığı karmaşık bir beceri uzmanlık alanıdır. Ancak günümüzde teknolojideki gelişmeler ile birlikte kaynak yapmak, çok daha kolay bir uygulama haline gelmiştir. Bugün kullanılan ekipman o kadar güçlüdür ki neredeyse herkes kaynak yapabilir noktadadır. Yine de gelişmiş üretkenlik, verimlilik ve kalite talepleri, kaynak sektörü için güçlükler yaratmaktadır.

Malzemeler, daha işlevsel olarak spesifik özellikler sağlamak için kimyasal bileşimlerinde daha karmaşık hale geldikçe, bu tür malzemelerin optimum etkinlik ve verimlilik için nasıl birleştirilmesi gerektiğinin daha kesin bir şekilde anlaşılması zorunlu hale gelmiştir. Geleneksel kaynak seçenekleri, yerini daha modern tekniklere bırakmaktadır. Daha fazla kaynak atölyesi, verimliliği artırmak için plazma gibi yenilikçi kesme teknolojilerine yönelmektedir.

Günümüzde bilgisayarlardaki gelişmeler, işletmelerde otomasyona, kaynak ekipmanlarının dijital kontrolüne ve çok daha fazlasına imkan tanımaktadır. Bugün hala süreç sistemizasyonu ve bileşen teknolojileri ile ilgili gelişmeler devam etmektedir. Kaynak teknolojilerinin, kaynak malzemelerinin ve üretkenlik ve verimliliğin rolü giderek artmaktadır. Gelecek, bugün sahip olunan yeniliklerin üzerine inşa edecektir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, denetim hizmetleri kapsamında, kaynak teknolojisi denetim hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.