Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Araç Üstü Vinç Muayenesi

Araç Üstü Vinç Muayenesi

Bugünün teknolojik imkanları ile birçok farklı özellikte makina ve ekipman, erişim sırasında bir mekanizmayı devre dışı bırakan, yüksek bütünlüklü güvenlik sistemleri kullanmaktadır. Örneğin, fren presi, güç presi, robotik makinalar (otomatik makinalar), enjeksiyon kalıpları, motorlu giyotinler, programlanabilir torna ve freze ekipmanı, endüstriyel karıştırıcılar, kıyma ekipmanı, plazma kesim tezgahları ve lazer kesim tezgahları gibi. Bir kısım makina ve ekipman ise, yedekli ve kendini denetleyen arıza tespit sistemlerine sahiptir. Bunlar kritik güvenlik sistemlerinin arızalanmasını önlemek için etkili yöntemlerdir. Bu tür karmaşık sistemlerin seçimi ve kurulumu deneyim ve uzmanlık gerektirmektedir.

Araç Üstü Vinç Muayenesi

İş makinaları ile ilgili mekanik tehlikeler normal koşullarda güvenli tasarım ile ortadan kaldırılamıyorsa, bu tehlikelerin kabul edilebilir bir seviyeye düşürülmesi gerekmektedir. Mekanik tehlikeler ile ilgili risklerin birçoğu, uygulanacak risk stratejileri ile kabul edilebilir düzeye çekilmektedir. Bu ise ancak işletme içinden veya dışarıdan sağlanacak tarafsız ve bağımsız hizmetler ile olmaktadır.

Muayene hizmetlerinin amacı, makina veya ekipmanın güvenli bir şekilde çalıştırılıp çalıştırılamayacağı, ayarlanıp ayarlanamayacağını ve herhangi bir kusur, hasar veya aşınma gibi bir bozulmanın bir risk yaratmadan önce tespit edip düzeltilmesini sağlamaktır. Araç üstü vinçler de, kaldırma ve iletme ekipmanları arasında önemli bir yer tutmaktadır.

Araç kabininin arkasına monte edilen vinçler, genel olarak inşaat sektöründe malzemelerin taşınması için kaldırma ve indirme amaçlı kullanılmaktadır. Araç üstü vinçler, çubuklar, bağlantılar, kablolar, destek ayakları ve bunlar gibi birçok parça ve mekanizmaya sahip karmaşık bir yapıya sahiptir. Muayene sırasında, modelleme ve simülasyon yazılımları kullanılarak, vincin işleyiş sürecini optimize etmek amacı ile en fazla yükü kaldırırken vinçteki dinamikler ve salınımlar kontrol edilmektedir. Bu kapsamda hız, açısal hız, ivme ve yükün salınımı da dahil olmak üzere vince etki eden kuvvetler analiz edilmektedir.

Kuruluşumuz tarafından iş makinaları muayene hizmetleri kapsamında araç üstü vinç muayenesi hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.