Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kızgın Yağ Kazanı Muayene

Kızgın Yağ Kazanı Muayene

Kızgın yağ ısıtma sistemleri, buhar kazanlarından daha iyi performans göstermektedir. Verimlilik ve bakımdan güvenliğe kadar, endüstriyel ısıtma söz konusu olduğu zaman, sıcak yağ ısıtma sistemlerinin buhardan daha iyi olduğu ileri sürülmektedir. Ancak kızgın yağ ısıtmanın birçok faydasına rağmen, ısıtma süreçleri içeren çeşitli sektörlerde işletmeler hala buhar ısısını sıcak yağ ısısından daha fazla kullanmaktadır. Ancak bunda büyük ölçüde bilgi eksikliği etkendir.

Kızgın Yağ Kazanı Muayene

Çeşitli sektörlerde yapılan araştırmalar, kızgın yağ kazanlarının buhar kazanları ile rekabet edilemeyecek faydalar sağladığını göstermektedir. Bu sonuçlara göre kızgın yağ ısıtma sistemleri, buhar sistemlerinden daha iyi performans göstermektedir.

Kızgın yağ kazanları, kaynama sıcaklığı oldukça yüksek seviyelere çıkan ve ısı transfer yağları denilen yağların kullanıldığı ısıtma sistemlerinin bir parçasıdır. Bugün tekstil sektöründe, kimya sektöründe, otomotiv sektöründe ve daha birçok alanda kızgın yağ kazanı kullanılmaktadır.

Bir kapalı basınçlı kap olan kızgın yağ kazanlarının yüzeylerinin bir yanında ısı alan akışkan olarak termal yağ bulunmaktadır. Diğer yanında ise yakıtın yakılması ile oluşan ve ısı veren alev ve duman gazlarının dolaştığı yollar bulunmaktadır.

Çeşitli sektörlerde çok yüksek sıcaklıklara (350 derece gibi) ihtiyaç duyulan süreçlerde bu sıcaklıklara çıkabilmek için ısı taşıyıcı olarak kızgın su ve buhar kullanılmaktadır. Çok yüksek basınçlarda çalışan tesislerin ilk tesis maliyetleri tesislerin bakım giderleri yüksektir. Ayrıca patlama riski de aynı oranda yüksektir. Ancak atmosfer basıncında 400 dereceye kadar özellikleri bozulmadan kalabilen termal yağların ısı taşıyıcı olarak kullanılması, bu sayılan dezavantajları ortadan kaldırmaktadır.

Kızgın yağ ısıtma sistemleri, endüstriyel ısıtma süreçleri söz konusu olduğunda, buharlı ısıtma sistemlerine göre daha iyi bir seçimdir ve kolayca uygulanabilmektedir. Mevcut buhar sistemlerinin kızgın yağ ısıtma sistemleri ile değiştirilmesi önerilmektedir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, kazanlar muayene hizmetleri kapsamında, kızgın yağ kazanı muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.