Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Köprülü Vinç Muayenesi

Köprülü Vinç Muayenesi

Vinçler, endüstriyel ve inşaat çalışma alanlarında, ağır kaldırma işlerinin çoğunu üstlenen araçlardır. Herhangi bir üretim tesisinde, şantiyede veya lojistik merkezinde bulunan en önemli ekipmanlardan biri vinçlerdir. Çok sayıda sektörde işletmeler, önemli işlevleri yerine getirmek ve işletmeleri üretken tutmak için vinçlere güvenmektedir. Bu nedenle vinçler birçok çalışan için hayatın bir gerçeği olmuştur. Buna rağmen vinçlerin ortaya koydukları tehlikeler göz ardı edilemez. Bütün mesele vinçlerin, güvenilir ve güvenli bir şekilde çalışmalarını sağlamaktır. Dikkatsiz bir şekilde kullanıldıkları ve düzenli muayene ve bakımları yaptırılmadığı takdirde, çalışanlar ve taşıdıkları yükler için ciddi bir tehlike olmaktadır.

Köprülü Vinç Muayenesi

Çalışma alanlarında vinçlerin neden olduğu kazaların büyük bir kısmı önlenebilir niteliktedir. Köprülü vinçler için de durum farklı değildir. Bu vinçlerin sadece uygun belgeleri olan eğitimli ve kalifiye işçiler tarafından kullanılması gerekmektedir. Köprülü vinçleri çalıştırmadan önce ekipman ve taşınacak yükün kontrol edilmesi gerekmektedir. Operatör tarafından yapılacak muayenede, vincin kabloları ve bomlarında bir çatlak veya aşınma belirtisi olmamalıdır. Ekipman hasarlı veya yıpranmış ise hizmet dışı bırakılmalı ve onarılmalıdır.

Bu arada köprülü vinçlerin yetkili kuruluşlar tarafından muayene edilmesi güvenlik açısından son derece önemlidir. Vinç kullanımı ve kaldırma projelerini içeren bir faaliyette verimli ve güvenli bir uygulama olması esastır. Bu, hem çalışanların hem de ekipmanın güvenliği bakımından önemlidir. Yaşanan kazalar yaralanmalara ve ölümlere neden olmaktadır. Bu yüzden köprülü vinç dahil her ne türden vinç kullanılıyorsa kullanılsın, tehlikelerin farkında olmak ve riskleri azaltmak için hangi adımların atılması gerektiğini bilmek gerekmektedir. İşyerinde güvenliği sağlamanın yolu, yetkili kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen muayene hizmetlerinden geçmektedir.

Kuruluşumuz tarafından iş makinaları muayene hizmetleri kapsamında köprülü vinç muayenesi hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.