Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Buhar Jeneratörü Muayene

Buhar Jeneratörü Muayene

Buhar jeneratörleri, motorin, fuel-oil, doğalgaz, LPG ve kömür yakarak, 50 kg/h ile 5000 kg/h arasında çeşitli kapasitelerde buhar üreten basınçlı kaplardan biridir. Buhar jeneratörleri genel olarak konfeksiyon ve triko imalathaneleri, çamaşırhaneler, kuru temizleme, oteller, kimya sanayi, ilaç sanayi, boya sanayi, içecek şişeleme sanayi ve benzer sanayi tesisleri tarafından kullanılmaktadır. Az yer kapladıkları ve çok kısa zamanda ve ekonomik şekilde buhar ürettikleri için yaygın bir kullanım alanına sahiptir.

Buhar Jeneratörü Muayene

Buhar jeneratörleri, düşük su hacmine sahiptir ve bekleme ısı kayıpları buhar kazanlarına göre oldukça düşük olmaktadır. Üstelik fazla bir bakım ve gözetim gerektirmeden çalışmaktadır.

Güvenilir bir çalışma sistemine sahip olan buhar jeneratörlerinde su seviyesi tehlikeli noktaya ulaştığı zaman, baca sıcaklığı ideal aralığın üstüne çıktığı zaman (kazanın susuz kalma ihtimali yüksektir) ve buhar çıkış sıcaklığı ideal aralığın üstüne çıktığı zaman (basınç kontrol ekipmanı arızası ihtimali yüksektir) tüm cihazın şebeke elektriği otomatik olarak kesilmektedir.

Birçok işletmede, özellikle de tekstil sektöründe, 2000 kg/h altında buhara ihtiyaç bulunmaktadır. Bu işletmeler genelde yüksek binalarda bulunmaktadır ve bulundukları kata büyük hacimli su kazanları koymak, yer ve güvenlik bakımından doğru değildir. Bu işletmelerin, az yer tutan, su hacmi az olan ve kısa sürede buhar üreten cihazlara ihtiyacı bulunmaktadır. Bu tür buhar kazanlarına buhar jeneratörü denmektedir. Ancak temelinde bunlar bir buhar kazanıdır. Buhar jeneratörleri, ısı enerjisini içindeki az su hacmine iletmekte ve kısa zamanda buhar üretmektedir. Dolayısıyla küçük ve kompakttır.

Kazanların patlama riskinde, işletme basıncı ve su hacmi büyük rol oynamaktadır. Bu bakımdan insanların bulunduğu veya çalıştığı yerlere belli kapasitenin üzerinde kazan konulamaz.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, basınçlı kaplar ve kazanlar muayene hizmetleri kapsamında, buhar jeneratörü muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.