Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kızgın Su Kazanı Muayene

Kızgın Su Kazanı Muayene

Sıhhi tesisat alanında uzman olmayan kişiler için, bir su ısıtıcısı ve bir kazan aynı işlevselliğe sahiptir. Neticede her ikisi de suyu ısıtmaktadır. Ancak işlevsellik aynı olsa da, bir su ısıtıcısı ve bir kazan, farklı amaçlara sahiptir ve suyu çeşitli şekillerde ısıtmaktadır.

Kızgın Su Kazanı Muayene

Bir su ısıtıcısı adından anlaşıldığı gibi sadece suyu ısıtır. Bu su duş almak, elleri yıkamak, yemek pişirmek ve temizlik için kullanılmaktadır. Genelde bunların çalışma şekli iki türlüdür. Tanklı bir su ısıtıcısı soğuk suyu alır ve bir gaz brülörü veya tankın içindeki elektrikli ısıtma sistemi ile ısıtır. Su uygun sıcaklığa geldiğinde su ısıtıcısı depoda sıcak suyu saklar. Borulardaki basınç ile sıcak su musluklara iletilir. Tanksız bir su ısıtıcısı ise suyu bir tankta depolamak yerine o anda ısıtır.

Buna karşılık kızgın su kazanları, suyu kaynatmakla kalmaz aynı zamanda suyu buhara dönüştürür. Buhar ısıyı taşımak için ucuz ve verimli bir yöntemdir. Isıyı havadan daha iyi tutar. Yani bir kazan bir evi ısıtmak için suyu buhara dönüştüren basınçlı bir kaptır.

Kızgın su kazanları örneğin bir ev için ısıtma sistemi olarak kullanıldığı zaman, içindeki suyu ne zaman ısıtmaya başlayacağına termostata bakarak karar vermektedir. Çoğu kazan kapalı bir döngü sistemi ile çalışmaktadır. Yani buharı gönderirken sürekli olarak yeni su kullanmaz. Kazanın içinde bulunan suyu kullanır ve bir yanma odası tarafından bu su ısıtılır. Su buhara dönüştüğü zaman evi ısıtma işlevi başlar. Buhar soğuduğu zaman kazana geri döner. Kazandaki su zaten sıcak olduğu için bir kez daha yola çıkması için fazla enerjiye ihtiyaç yoktur.

Kısaca kızgın su kazanı, buhar ve radyant ısı teknikleri kullanarak bir evi ısıtmak için kullanılmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, kazanlar muayene hizmetleri kapsamında, kızgın su kazanı muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.