Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Sütunlu Çalışma Platformu Muayene

Sütunlu Çalışma Platformu Muayene

Sütunlu çalışma platformları, en basit şekliyle, hidrolik veya elektrik motorlu güç sistemleri ile yukarı ve aşağı yönde hareket edebilen ve malzemeleri ve çalışanları taşıyacak güçte bir kaldırma ve iletme ekipmanıdır. Çalışma şekli itibariyle en bir sütun ve bu sütunu destekleyen bir tabandan oluşmaktadır. Platform bu sütun veya sütunlar üzerinde hareket etmektedir ve sütun yapısını destekleyen taban hareketli veya sabit olabilir. Kısaca yüksekte çalışma imkanı sağlayan bir erişim ekipmanıdır. Sütunlu çalışma platformları, otomatik iskele, asansörlü iskele ya da cephe platformu şeklinde tasarlanabilir ve kurulabilir.

Sütunlu Çalışma Platformu Muayene

Çalışma alanlarında yüzde 70 oranında verimlilik, yüzde 60 oranında zamandan tasarruf, yüzde 50 oranında güvenlik sağladığı hesaplanmıştır. Aynı zamanda bu platformalar hızlı kurulum ve söküm imkanına sahiptir ve çalışanlara ergonomik ve rahat bir çalışma ortamı sunmaktadır. Ayrıca çalışma konumu ayarlanabilmekte, çok ağır yükleri taşıyabilmekte, yükleri kolayca taşıyabilmekte ve özellikle yüksek yapılarda kolay erişim imkanı vermektedir.

Buna karşılık sütunlu çalışma platformları, yüksek maliyetlidir ve üretici firma talimatlarının ve ilgili standartların dikkate alınmaması ve güvenli kullanımın sağlanmaması durumunda ölümcül kazalara yol açmaktadır.

Sütunlu çalışma platformları ile ilgili olarak bir yanda iş sağlığı ve güvenliğine yönelik yasal düzenlemeler, bir yanda da ulusal ve uluslararası standartlar bulunmaktadır. Örneğin TS EN 1495 standardı, sütunlu çalışma platformları ile ilgili gereklilikleri açıklamaktadır. Bu düzenlemelerde çalışanların sağlık ve güvenliği bakımından alınması gerekli önlemler ve uyulması gereken koşullar, ayrıntıları ile yer almaktadır.

Netice itibariyle, sütunlu çalışma platformları elektrik, mekanik ya da hidrolik sistemlerdir ve çalışma yöntemleri karmaşıktır. Bu nedenle kullanım sırasında taşıma kapasitesi ve erişim yüksekliği gibi kriterlere mutlaka uyulmalıdır ve düzenli bakımları atlanmamalıdır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, kaldırma ve iletme ekipmanı periyodik muayene hizmetleri kapsamında, sütunlu çalışma platformu muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.