Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Prekast Denetimi

Prekast Denetimi

Prekast inceleme ve denetim çalışmaları, malzeme ön kontrolleri ve malzeme sertifikası kontrolleri ile başlayan bir süreçtir. Prekast kalite kontrol standartları ve kriterleri, müşteri beyanlarına göre hazırlanan şartnamelerle belirlenmektedir. Bu kriterler doğrultusunda, Avrupa, Amerika ve diğer ülke normlarında, prekast kalite kontrolünü arttırmak ve iyileştirmek için saha çalışmaları yapılmaktadır.

Prekast Denetimi

Prekast ürünlerin kalitesini etkileyen en büyük faktörler şunlar olmaktadır: ürün testleri, standart gereksinimler, firma prosedürleri, saha gözlem kayıtları, saha uygulamaları ve ürün koruma önlemleri. Prekast ürünlerde toplam kaliteyi sağlamak için, tüm ara süreçlerde uzmanlaşmak ve bu süreçleri uzman çalışanlar yönetimine bırakmak en doğru karardır.

Kalıp tasarımı, kalıp oluşturma, kalıp modifikasyonları, çerçeve tasarımı, çerçeve oluşturma, çerçeve modifikasyonları, bağlantı bileşenleri uyumluluğu, sökme sonrası talimatlar, modifikasyon ve bakım uygulamaları ve ankraj tiplerinin kontrolleri genellikle zordur. Genel olarak prekast kalıplar için kalite kontrol kriterleri şunlardır: son tarih ve planlama, metraj listesi, kalıp sayısı, kalıp türü, tekrarlanan kalıp sayısı, küf yenileme eylem planı, kalıp çöküşü veya genleşme planları ve yeni kalıp üretim hızı. Bu kriterlerin mutlaka dikkate alınması gerekmektedir.

Prekast esas olarak ikiye ayrılmaktadır: dekoratif prekast ve statik prekast. Yetkili kuruluşlar tarafından prekast ürünlerin kalite kontrol noktasında, hem dekoratif prekast hem de statik prekast ürünlerin denetimleri yapılmaktadır.

Prekast ürünlerin kalite kontrolü için, çalışanların sertifikaları, döküm ve demontaj kontrol formları, ürün izlenebilirliği, saha şefleri yetkinlikleri, süreç takip formları, personel eğitimi, düzenleyici ve önleyici faaliyet raporları, uygunsuzluk kayıtları ve üretici firma kurumsal kültürü ve yaklaşımı kesinlikle dikkate alınması gereken kriterlerdir.

Prekast denetimler, genel olarak otellerde, hastanelerde, konutlarda, apartmanlarda, dekoratif yapılarda, eskitme yapılarda, taşıyıcı yapılarda, köprülerde, viyadüklerde, okullarda, modüler yapılarda ve eski bina yenilemelerinde yapılmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, denetim hizmetleri kapsamında, prekast denetimi hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.