Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Sütunlu Çalışma Platformu Muayenesi

Sütunlu Çalışma Platformu Muayenesi

Sütunlu çalışma platformu, çeşitli sektörlerde yüksekte güvenle çalışmaya olanak tanımaktadır. Genel olarak bu platformlar, otomatik iskele, aasansörlü iskele ve cephe platformu olarak kurulmaktadır.

Sütunlu Çalışma Platformu Muayenesi

Sütunlu çalışma platformu, basit bir şekilde hidrolik veya elektrik motorlu güç sistemleri ile yukarı ve aşağı yönde hareket edebilen bir ekipmandır. Ana bileşeni, çalışanları, malzemeleri ve ekipmanları taşıma kapasitesine sahip ana platformdur. Bu platformu destekleyen ve üzerinde hareket etmesini sağlayan sütunlar bulunmaktadır. Bu sütunlar, tek ve çift olabilir, sabitlenmiş veya değişken olabilir ya da dik ve eğimli olabilir. Tabanda ise sütun yapısını destekleyen sabit veya hareketli bir alt taban bulunmaktadır.

Kısaca sütunlu çalışma platformu, çalışanlara yüksekte çalışma imkanı sunan bir ekipmandır. İşletmelere, yüzde 70 oranında verimlilik, yüzde 60 oranında zamandan tasarruf, yüzde 50 oranında güvenlik sağlamaktadır. Ayrıca hızlı kurulum ve söküm imkanı vermekte ve ergonomik ve rahat bir çalışma ortamı sağlamaktadır. Sütunlu çalışma platformunun çalışma konumu kolayca ayarlanmaktadır, yüksek yük kapasitesine sahiptir, yükler kolayca taşınabilmektedir ve özellikle yüksek yapılara kolay erişim imkanı vermektedir.

Bu ekipmanlarda en büyük tehlike, güvenli kullanımın sağlanmaması, üretici firma talimatlarının dikkate alınmaması ve periyodik muayene ve kontrollerinin yapılmamasıdır. Bunun sonucunda maalesef yaralanmalar ve ölümler olmaktadır. Bu konuda yasal düzenlemelere ve ulusal ve uluslararası standartlara uygun faaliyet gösterilmesi gerekmektedir. Esas alınan başlıca standart şudur: TS EN 1495+A2 Kaldırma platformları - Sütunlu çalışma platformları.

Yetkili kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen muayeneler, kapı, korkuluklar, topuk levhaları ve platform zemini, platformun acil durumlarda indirilebilmesini sağlayan donanım, hareket sınırlama anahtarları, elektrik kabloları, sütun ile ana platform arası bağlantılar, kılavuz makaralar, sabit koruyucular, kumandaların ve güvenlik donanımlarının işlevselliği ve daha birçok hususu kapsamaktadır.

Kuruluşumuz tarafından iş makinaları muayene hizmetleri kapsamında sütunlu çalışma platformu muayenesi hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.