Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Gemi Gözetimi

Gemi Gözetimi

Bugün dünya ticaretinin neredeyse tamamına yakın kısmı (yüzde 80) denizyolu ile yapılmaktadır. Nakliye şirketleri, standart ve özel tip konteynerler yanı sıra fleksi ve ISO tank tipi konteynerler ile de sıvı ve kimyasal yüklerin lojistik operasyonlarını hızlı, zamanında, güvenli ve çevreye duyarlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu uygulamalar ile işletmelere zaman ve maliyet tasarrufu sağlanmaktadır. Bazı taşımacılık firmaları gemileri kiralama yoluna giderken bazı firmalar gemi satın alarak kendi filolarını oluşturmaktadır.

Gemi Gözetimi

Taşımacılık sektöründe hızlı ve kaliteli taşıma işlemleri kadar düşük maliyetli taşıma da önemli olmaktadır. Bu yüzden deniz yolu taşımacılığı oldukça rağbet görmektedir. Ülkemizde de taşımacılıkta denizyolları önemli bir yer tutmaktadır. Açık denizlerde tonlarca yükün en ekonomik taşınma şekli denizyoludur. Karayolu taşımacılığına göre yedi misli, demiryolu taşımacılığına göre üç buçuk misli daha ekonomiktir. Bir seferde çok yüksek hacimde yük taşınabilmektedir.

Buna karşılık denizyolu ile taşımacılıkta yükleme, taşıma ve boşaltma faaliyetleri boyunca çok çeşitli riskler söz konusudur. Her durumda geminin yükleri güvenli, hızlı, kalteli ve zamanında taşıması gerekmektedir. Bu durum gemi güvenliğini gündeme getirmektedir. Gemilerde ve kıyı şeridinde, yükleme ve boşaltma opersyonlarında kullanılan makina ve ekipmanların hatasız ve risk yaratmadan çalışmasından, gemi güverte, tank ve ambarlarının, taşınan yüke zarar gelmemesi açısından temizliğine kadar, taşınacak yük için ambarların uygun koşullarda olup olmadığından geminin sefer sırasındaki iklim koşullarına kadar, hatta geminin motor, donanım ve çalışanlarının etkinliğine veya yükün doğru istiflenip istiflenmediğine kadar biçok dikkate alınması gereken nokta bulunmaktadır.

Kuruluşumuz deneyimli ve eğitimli çalışan kadrosu ile, geminin ve taşınan yükün güvenliğini sağlamak amacı ile birçok bakımdan gemi gözetim hizmetleri vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler yükün güvenle taşındığından ve alıcısına ulaştırılacağından emin olmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından verilen başlıca gemi gözetim hizmetleri şunlar olmaktadır:

  • Sahil tankı gözetimi
  • Gemi boş tank gözetimi
  • Yakıt tankları gözetimi
  • Ullage survey
  • Tank temizlik gözetimi
  • Ambar kapasite ve boşluk gözetimi
  • Ambar kapak sızdırmazlık gözetimi
  • Ambar mühürleme ve mühür açma gözetimi
  • Kargo için gemi ambarlarının uygunluk gözetimi
  • Kargo dağılımı gözetimi

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.