Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Forklift Muayene

Kaldırma ve İletme Ekipmanları

Forklift Muayene

Forklift, yükleri kaldırma ve iletme ihtiyacı ile kullanılan, güçle çalıştırılan ve çatallı bir platforma sahip küçük bir endüstriyel araçtır. Forkliftler, depolar ve büyük depolama tesisleri dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. Bu araçlar, elektrikli akü veya yanmalı motor ile çalışmaktadır. Bazı forkliftler, operatörlerin sürerken ve kullanırken oturmasına izin verirken, bazıları operatörün ayakta durmasını gerektirmektedir. Kısaca çeşitli sektörlerde malzeme ve mal taşımak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Forklift Muayene

Forkliftler güçlerini iki farklı mekanizmadan almaktadır: bir çift hidrolik silindir ve bir çift makaralı zincir kasnağı.

Yirminci yüzyıl başlarında icat edilen forkliftler, depolama ve nakliye faaliyetlerinde günümüz endüstriyel dünyasının hayati bir parçası haline gelmiştir. Forkliftler, yükü kaldıran çatal benzeri kollarından bu adı almaktadır.

Endüstriyel forkliftler, engebeli arazide uzun mesafelerde ağır inşaat malzemelerini taşımak için idealdir. Bu nedenle şantiyelerde çok yararlı bir ekipman görevi görmektedir. Bir aracın ve kaldırma aracının işlevlerini birleştirir ve dengeler. Forkliftler tuğla ve inşaat malzemelerini boşaltabilir ve şantiyeye taşıyabilir. Nakliye firmalarının çoğu, inşaat ürünlerini kolayca boşaltmak için, kamyona monte edilmiş forkliftler kullanmaktadır.

Ancak forkliftler çoğunlukla depolarda kullanılmaktadır. Forkliftlerin boyutları, genel depo ile ilgili işler için bir ton kapasiteden, nakliye konteyneri için 50 ton kapasiteye kadar değişmektedir. Forklift üzerinde, kaldırabileceği en yüksek ağırlık gösterilmektedir.

Forklift operatörleri çatalları kaldırarak ve indirerek yükleri hareket ettirmekte, yeri geldiğinde yan kaydırıcılar kullanmakta ve yük çatallardan kaymayacak şekilde kolları eğebilmektedir.

Yetkili kuruluşlar tarafından işletmelerde kullanılan forkliftlerin, çalışanlar ve işletmenin güvenliği için gerekli olan periyodik kontrollerini gerçekleştirmektedir. Bu kontrollerde iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasal düzenlemeler ve ulusal ve uluslararası standartlar dikkate alınmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, kaldırma ve iletme ekipmanı periyodik muayene hizmetleri kapsamında, forklift muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.