Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

EUROLAB Hakkımızda

Uyumluluk ve Kurumsal Yönetim

İyi bir kurumsal yönetim sağlıklı bir organizasyon için temel özelliktir. İşletmenin nasıl işlediği ve işletme içinde ve genel olarak piyasaya nasıl davrandığı, kurumsal yönetim anlayışına bağlıdır. İşletme yönetimi, üst yönetim ile çalışanlar arasındaki ilişkiyi tanımlamaktadır. Bu nedenle kurumsal yönetim işletmeler için bir performans sorunudur.

Uyumluluk ve Kurumsal Yönetim

Kapsamlı bir kurumsal yönetimin temel ilkeleri şu şekilde sıralanabilir:

  • İşletmenin stratejik amaç ve hedefleri dahilinde üst yönetimin kurumsal başarıya katkısı
  • Yönetici kadroların atanması ve performansı
  • Organizasyonun etik yaklaşımı ve davranışının şeffaflığı
  • Risk yönetimi, kurumsal uyum ve iç kontrollerin etkin gözetimi
  • Üst yönetim ile çalışanlar arasındaki iletişim, raporlama ve bilgi akışı
  • Paydaşların hak ve çıkarlarının korunması
  • Üst yönetimin sorumluluk paylaşımı
  • İç ve dış finansal raporlamanın güvenilirliği

Kuruluşumuz, kurumsal yönetim en iyi uygulamaları ve çözümleri konusunda küresel boyutta bilgi sahibidir ve müşteriler yararına uluslararası gelişmeleri izlemekte ve analiz etmektedir. Aynı zamanda müşterilere bu konuda önerilerde bulunmakta ve rehberlik yapmaktadır. Bu alanda müşterilere pratik çözümler ve güvenilir deneyim sunulmaktadır. Uzmanlarımız yönetim uygulamalarını değerlendirmek ve operasyonel bağlamda olası iyileştirme alanlarını belirlemek konusunda beceri sahibidir.

Kuruluşumuz ayı zamanda işletmelerin uyum çerçevesinin oluşturulması için destek olmaktadır. Bu çerçevede bir uyum çerçevesi tasarlama, uygunluk koşulu, yapısı ve hedefleri belirleme, yönetici ve çalışanlar için uygunluk iş tanımları ve uyum fonksiyonu belirleme ve uyumluluk süreçleri, raporlama ve gözetim mekanizmasının kurulması konularında yardımcı olmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.