Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Yuvarlak Masa Sürdürülebilir Palmiye Yağı (RSPO) Belgelendirmesi

Yuvarlak Masa Sürdürülebilir Palmiye Yağı (RSPO) Belgelendirmesi

Sürdürülebilir Palmiye Yağı Yuvarlak Masası (RSPO, The Roundtable on Sustainable Palm Oil) sertifikasyon şeması, palmiye yağı sektörünü döndürmek için bir taahhüt ve hareket olarak hizmet etmektedir. Bu oluşum, palmiye yağı sürdürülebilirlik iddialarının güvenilirliğini sağlamak amacı ile küresel bir standart sunmaktadır. Bu oluşum aynı zamanda palmiye yağı üreticilerini ve ihracatçılarını içeren bir üyelik organizasyonudur. Bu kuruluşa üye olanlar, bu standardı benimseyerek, palmiye çiftçilerinin üretim kalitesinin artacağına ve çevresel kaynakların korunacağına inanmaktadır.

Yuvarlak Masa Sürdürülebilir Palmiye Yağı (RSPO) Belgelendirmesi

RSPO sertifikası tedarik zinciri, ürün üreticileri ve perakendecilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Avrupa ülkelerinde palmiye yağı kullanan tüm firmaların, ülkelerin uluslararası taahhütlerine göre bu belgeyi almaları gerekmektedir.

Yuvarlak masa sürdürülebilir palmiye yağı belgelendirmesi (RSPO sertifikası), yüzde yüz sürdürülebilir palmiye yağı üretmek isteyen üretici firmalar için faydalıdır. Sorumlu kaynak malzemeleri kullanmak şeffaflık sağlamakta ve değerlerini yansıtan markalar arayan tüketicilerde güven oluşturmaktadır. Bu firmaların ürün ambalajları üzerinde yer alan RSPO işareti, üretimin bu standart kriterlerine uygun yapıldığının bir kanıtı olmaktadır. Bu işaret, firmanın paydaşları ve çalışanlarının, doğal yaşamı ve çevreyi koruma konusundaki taahhüdünü göstermektedir.

Birçok küresel işletme, gıda üretiminde sürdürülebilir palmiye yağı kullanmaktadır. Bu yağın geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Bu nedenle Sürdürülebilir Palmiye Yağı Yuvarlak Masası, iki ayrı belgelendirme sistemi kurmuştur. Bunlarda ilki üretici sertifikası veya prensipler ve kriterler sertifikasıdır. Bu sertifika, palmiye yağının sürdürülebilir şekilde üretildiğini kanıtlamaktadır. Diğeri ise sürdürülebilir palmiye yağı ticaretinin bütünlüğünü sağlayan, yani sürdürülebilir palmiye yağı olarak satılan palmiye yağının gerçekten sertifikalı kaynaklardan üretildiğini kanıtlayan sertifikadır.

Bu belge alındıktan sonra yıllık olarak gözetim denetimlerinin yapılması gerekmektedir. Belgenin geçerlik süresi beş yıldır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, denetim ve sistem belgelendirme hizmetleri kapsamında, Yuvarlak Masa Sürdürülebilir Palmiye Yağı (RSPO) belgelendirme hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.