Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Uluslararası Belgelendirme - ETL Sertifikasyonu (Avrupa, Amerika ve Kanada Onay Belgeleri)

Uluslararası Belgelendirme - ETL Sertifikasyonu (Avrupa, Amerika ve Kanada Onay Belgeleri)

Her alandaki gelişmeler ilerledikçe, bir dizi sektörün, ürettikleri ürünler için daha katı güvenlik uygulamaları ve bunları gerçekleştirmek için kullandıkları özel ekipmana olan ihtiyaçları artmaktadır. Bu ekipman doğal olarak, üretimden kuruluma kadar tüm güvenlik standartlarına tabi olmaktadır. Özellikle üretim ekipmanı için, bunların iş sağlığı ve güvenliği uyumluluk standartlarını karşıladığından emin olmanın en iyi yolu tarafsız ve bağımsız yetkili kuruluşlardan destek almaktır. Bu alanda farklı sertifikasyon programları olsa da aralarında Intertek tarafından geliştirilen ETL sertifikasyonu dikkat çekmektedir.

Uluslararası Belgelendirme - ETL Sertifikasyonu (Avrupa, Amerika ve Kanada Onay Belgeleri)

ETL kıslatması Edison test laboratuvarı anlamına gelen Edison Testing Laboratories ifadesinden türetilmiştir. Bu işaret, ekipman güvenliği sertifikasyon programının uygulandığını ve ürünün güvenlik ve sağlık standartlarına uyacak şekilde tasarlanmış olduğunu ifade etmektedir.

Üretici firmaların ETL işaretini alabilmesi için, fotoğraf, açıklama ve tasarım, isteğe bağlı bir prototip sunumu, teklif anlaşması, resmi takipler, tesis değerlendirmeleri ve daha fazlasını içeren karmaşık bir belgelendirme sürecinden geçmesi gerekmektedir. ETL sertifikası İş Sağlığı ve Güvenliği İdaresi (OSHA) tarafından tanınan bir sertifikadır.

Bu arada ETL sertifikasına alternatif bir başka sertifikasyon, UL’dir (underwriters laboratories). Her iki laboratuvar da, benzer şekilde test edilmiş işaretler sunmaktadır ve OSHA tarafından tanınmaktadır. Alternatif seçeneklerin olması, sertifikasyon isteyen taraf için güzel bir durumdur. Üretici firmalar, aynı ürünler için UL ve ETL sertifikası arasında kalmamış olmaktadır. Yine de uluslararası kullanım için ekipman gönderen firmalar, ETL sertifikasını tercih etmektedir. Çünkü gümrük acenteleri, denetçiler ve ABD veya Kanada dışındaki diğer resmi kuruluşlar, ETL işaretine daha aşinadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, elektrikli ve elektronik cihaz test hizmetleri kapsamında, uluslararası belgelendirme, ETL sertifikasyonu (Avrupa, Amerika ve Kanada onay belgeleri) hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.