Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Belgelendirme - ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi

Belgelendirme - ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi

ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi standardı, ortaya çıkan yıkıcı olaylardan işletmeyi korumak, bu olayların meydana gelme olasılığını azaltmak, işletmeyi hazırlıklı tutmak, gerekli durumlarda müdahale etmek ve bu olayların etkilerinden kurtulmak için tasarlanmıştır. Bu standart ile işletmeler tehditleri önceden tespit etmekte ve önlem almaktadır.

Belgelendirme - ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi

ISO 22301 standardı, işletmeye zarar verecek olaylar çıkmadan önce, olaylar sırasında ve sonrasında uygulanan süreçlere göre, işletmelerin etkili ve hızlı bir şekilde yanıt vermelerini sağlamaktadır. Bu standardın uygulanması, işletmede iş sürekliliği planlarının uygulanması ve beklenmedik durumlara hazırlıklı olması anlamına gelmektedir. İş sürekliliği planları, işletmenin önemli bir etki ve kayıp olmadan çalışmaya devam edeceğini garanti etmektedir.

ISO 22301 belgesine sahip olmak, koşullar ne olursa olsun işletmelere birinci sınıf hizmet sunma gücü kazandırmaktadır. ISO 22301 standardının uygulanması ile işletmeler, veri yedeklemelerini güvenli hale getirmekte, olası kayıpları en düşük seviyeye indirmekte ve kritik faaliyetlerin kurtarma süresini hızlandırmış olmaktadır. İşletmeler bu standart sayesinde bilgi ve becerilerini geliştirmekte ve iş sürekliliği yönetiminde güçlü olmaktadır.

ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi’nin işletmelere kazandırdığı birçok fayda bulunmaktadır. En başta işletmeler hedeflerine ulaşma konusunda endişelerini ortadan kaldırmakta, itibarlarını arttırmakta, müşteri güvenilirliğini yükseltmekte, riskleri belirlemekte, tehlikeli durumlarda olayların etkisini en aza indirmekte, zararları iyileşme süresini iyileştirmekte ve uluslararası alanda tanınırlığa ulaşmaktadır.

Kısaca ISO 22301 standardı, işletmenin zorlu zamanlarda çalışmaya devam etmesini sağlamaktadır. Bu standart, büyük veya küçük, özel veya kamu, her sektörden ve her türlü kuruluşa uygulanabilmektedir. Kamu hizmetleri, finansal hizmetler, petrol ve gaz, ulaşım, telekom ve gıda üretimi gibi yüksek riskli ortamlarda faaliyet gösteren veya sürekli çalışmanın kritik olduğu işletmeler için özellikle önemlidir.

 

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.