Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Belgelendirme - ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi

Belgelendirme - ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi standardı, tedarik zinciri için güvenlik gereksinimlerini karşılayan uluslararası bir standarttır. İşletmenin güvenlik tehditlerini değerlendirmesine ve tedarik zincirinde ortaya çıkan tehditleri yönetmesine destek olacak unsurları açıklamaktadır. ISO 28000 standardı, işletmenin lojistik operasyonlardan ve tedarik zinciri üzerinden gelen güvenlik açıklarını ve tehditleri kontrol etmesini ve doğru yönetmesini sağlayan bir sistem sunmaktadır.

Belgelendirme - ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 28000 belgesi, işletmelerin pazarda tanınmasında ve firmanın karlılık ve kalitesinin artmasında etkili olmaktadır. Bu belgenin işletmelere sağladığı en büyük fayda, pazarda tanınmasını ve tercih edilmesini sağlaması ve rekabet avantajı kazandırmasıdır. Bu belge aynı zamanda işletme faaliyetlerine güvenilirlik sağlamakta ve müşteri memnuniyeti yaratmaktadır. İşletme bu standart sayesinde işletme içindeki tehditleri daha kolay kontrol etmekte ve yönetebilmektedir.

ISO 28000 standardı ile, insanları, varlıkları, altyapıyı, ekipmanları ve taşımacılığı güvenlik olaylarına ve diğer potansiyel zarar verici durumlara karşı koruyacak bir güvenlik sistemi kurulmaktadır. Bu standart, böyle bir güvenlik yönetim sisteminin kurulması, uygulanması, sürdürülmesi, iyileştirilmesi ve denetlenmesine yönelik gereksinimleri açıklamaktadır.

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi standardı ilk olarak 2007 yılında yayınlanmıştır ve tedarik zinciri güvenlik riskini ele alan ilk uluslararası standarttır. ISO 28001 standardının uygulanması ile terör, sahtekarlık ve korsanlık gibi tehditler ve özellikle lojistik alanında tedarik sürecinin tüm aşamalarında ortaya çıkacak potansiyel güvenlik riskleri ele alınmaktadır.

Standardın yapısı, Kalite Yönetim Sistemi standardı ile yapısal benzerlik göstermektedir. Bu nedenle hem ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistemi hem de ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Kalite Yönetim Sistemi, ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO/IEC 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi Sistemi gibi sistemlerle kolayca entegre olabilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.