Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Belgelendirme - ISO 39001 Yol ve Trafik Güvenliği Yönetim Sistemi

Belgelendirme - ISO 39001 Yol ve Trafik Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 39001 Yol ve Trafik Güvenliği Yönetim Sistemi standardı uluslararası bir standarttır ve karayolu ve trafik güvenliği için gereklilikleri belirlemektedir. Bu standart, işletmelerin karayolu trafik kazalarının sayısını ve ölüm ve yaralanmaları azaltmak ve ortadan kaldırmak için uygulanmaktadır. Dünya genelinde meydana gelen kazaların sayısı sürekli artmaktadır ve bu sorun küresel boyutta bir sorun olarak görülmektedir. Bu nedenle, yol güvenliğini iyileştirmeye ve kaliteli olmasına önem veren işletmeler, ISO 39001 standardının uygulanmasından faydalamaktadır.

Belgelendirme - ISO 39001 Yol ve Trafik Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 39001 standardı, karayolu trafik yönetiminde kalite ve verimlilik sağlayan bir sistemin uygulanması için gereksinimleri belirlemektedir. Bu standart, karayolu trafik kazalarına bağlı ölüm ve ciddi yaralanmaları azaltmak amacı ile tasarlanmıştır. Bu uluslararası standart, işletmelerin uygun yol ve trafik güvenliği politikaları, hedefleri ve stratejileri oluşturmalarına ve uygulamalarına yardımcı olmaktadır.

ISO 39001 Yol ve Trafik Güvenliği Yönetim Sistemi’ni uygulayan ve belgesini alan işletmeler, kalite ve karayolu trafik güvenliğini sağlamakta, bu sistemin verimliliğini arttırmakta, maliyetleri düşürmekte, rekabet avantajı elde etmekte, işletmenin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmakta ve herşeyden önemlisi müşteri güvenilirliğini sağlamaktadır.

Standardın yapısı, Kalite Yönetim Sistemi standardı ile yapısal benzerlik göstermektedir. Bu nedenle hem ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistemi hem de ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Kalite Yönetim Sistemi, ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO/IEC 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi Sistemi gibi sistemlerle kolayca entegre olabilmektedir.

Yeni teknolojiler geliştikçe ve daha sofistike araçlar üretidikçe, karayolu kullanımı da hızla gelişmektedir. Bu yüzden karayolu trafik güvenliğine sistematik bir yaklaşım getirmek çok önemli olmuştur. İşletmelerin ISO 39001 belgesi almaları ve yol ve trafik güvenliği konusunda sorumluluk almaları bir zorunluluk olmuştur.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.