Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Belgelendirme - EN / AS 9100 Havacılık ve Savunma Sanayi Kalite Yönetim Sistemi

Belgelendirme - EN / AS 9100 Havacılık ve Savunma Sanayi Kalite Yönetim Sistemi

EN / AS 9100 Havacılık ve Savunma Sanayi Kalite Yönetim Sistemi standardı, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi gereksinimleri yanı sıra ilave olarak havacılık, uzay ve savunma sanayi gereksinimlerini de açıklamaktadır. Bu standartta yer alan gereklilikler, müşteri koşullarını ve yasal düzenleme gerekliliklerini tamamlayıcı niteliktedir, bunlara bir alternatif değildir. Ancak bu standardın gereklilikleri ile müşteri veya yürürlükte olan yasal düzenlemelerin gereklilikleri arasında bir çelişki olması durumunda, bu standart öncelikli kabul edilmektedir.

Belgelendirme - EN / AS 9100 Havacılık ve Savunma Sanayi Kalite Yönetim Sistemi

Bu uluslararası standart, bir işletmenin, müşteri ve yürürlükte olan yasal düzenleme gerekliliklerini karşılayan ürün ve hizmetleri tutarlı bir şekilde sağlama yeteneğini göstermesini amaçlamaktadır. Aynı zamanda sistemin iyileştirilmesine yönelik süreçler ve müşteriye uygunluğun güvence altına alınmasını, yürürlükteki yasal düzenleme gereklilikleri de dahil olmak üzere sistemin etkili bir şekilde uygulanmasını ve müşteri memnuniyetinin arttırılmasını amaçlamaktadır.

EN / AS 9100 Havacılık ve Savunma Sanayi Kalite Yönetim Sistemi standardının tüm gereklilikleri jeneriktir. İşletmelerin faaliyet alanına, büyüklüğüne ve sağladığı ürün ve hizmetlere bakılmaksızın bütün işletmeler için geçerli olması amaçlanmıştır.

Söz konusu standart Otomotiv Mühendisleri Derneği ve Avrupa Havacılık ve Uzay Sanayicileri Derneği tarafından 1999 yılında yayınlanmıştır. Başlıca hedefi, havacılık ve uzay sanayi için geçerli olan ilgili düzenleyici gereklilikleri karşılayan bir kalite yönetim sistemi modeli oluşturmaktır. AS 9100 standardı, havacılık ve uzay sanayinin benzersiz kalite ve güvenilirlik gereksinimleri ile birlikte ISO 9001 standardının tüm gereksinimlerini içermektedir.

Havacılık ve uzay sanayi, yüksek müşteri memnuniyeti standartlarına ve katı yasal düzenlemelere sahiptir. Bu yüzden sektörün bu gereksinimleri karşılayan ürünler üretmesi ve sürekli olarak iyileştirmesi gerekmektedir. Öncelikle nihai ürüne odaklanan diğer kalite yönetimi standartlarının aksine, AS 9100 standardı, ürünlerin nasıl üretildiğine daha fazla odaklanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.