Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Uluslararası Belgelendirme - S-Mark Sertifikasyonu

Uluslararası Belgelendirme - S-Mark Sertifikasyonu

Japonya, ülkede pazarlanan teknoloji ürünlerini kapsayan bir güvenlik kültürüne sahiptir. Dünyanın en büyük elektronik pazarlarından birinin kilidini açmak için, üretici ve ithalatçı firmaların elektrikli ve elektronik cihazların zorunlu PSE ve PSC standartlarına uymasını ve S-Mark gibi gönüllü standartları göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Uluslararası Belgelendirme - S-Mark Sertifikasyonu

S-Mark sertifikasyonu, elektrikli ürünler için Japonya Elektrikli ve Elektronik Aletler ve Parçaları için Güvenlik Sertifikasyonu Yönlendirme Kurulu (SCEA) tarafından kurulan gönüllü bir güvenlik sertifikası programıdır. Bu sertifika, ürün güvenliğine olan bağlılığın bir ifadesidir.

S-Mark başlangıçta Yeni Zelanda’da geliştirilmiştir ve ürün performansı ve güvenliğinin önde gelen güvencesi haline gelmiştir. Bu belgelendirme, tüketicileri etkileyebilecek reklam, ihale ve satış sunumlarındaki rekabette fark yaratacak güçlü bir pazarlama aracıdır. S-Mark, üründe, ambalajında ve reklamında belirgin bir şekilde görüntülendiği zaman, işletmeye önemli bir pazarlama avantajı kazandırmaktadır.

Bugünün giderek daha rekabetçi hale gelen pazarlarında, tüketiciler sürekli olarak ürünlerin performansı ve kalitesi konusunda güvence aramaktadır. Ürünlerin üzerindeki S-Mark, bu güvenceyi son derece görünür bir şekilde sağlamakta ve firmaya rekabet avantajı kazandırmaktadır.

S-Mark, tüketicilere firmanın kaliteye bağlı olduğunu ve düzenli olarak değerlendirmek için ürünlerine güvendiğini kanıtlamaktadır. Üretim sisteminin düzenli olarak bağımsız değerlendirmesi, süreçlerin sürekli iyileşmesine, verimliliğin artmasına ve maliyetlerin düşmesine olanak tanımaktadır. S-Mark sertifikasyonu, gönüllü güvenlik sertifikasyon sistemidir ve yetkili kuruluşlar tarafından, güvenlik ve güvenilirliği doğrulanan ürünlere S-Mark sertifikası verilmektedir.

S-Mark sertifikasının kapsamına giren ürünler, endüstriyel makinalar ve ekipmanı olarak sınıflandırılmıştır. Endüstriyel makina ve ekipmanı şunları kapsamaktadır: torna, freze makinası ve benzeri tezgahlar, motorlu forklift benzeri nakliye makinaları, yarı iletken LCD üretim ekipmanı ve robotlar ve diğer endüstriyel makina ve cihazlar gibi otomasyon cihazları.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, elektrikli ve elektronik cihaz test hizmetleri kapsamında, uluslararası belgelendirme, S-Mark sertifikasyonu hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.