Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Mısır İhracat Denetleme Sertifikası

Mısır İhracat Denetleme Sertifikası

Uygunluk değerlendirme programları, dünyanın birçok ülkesine ihracatı gerçekleştirilen ürünlerin, gümrüklerden çekilmesi sırasında için aranan zorunlu bir belge gerektirmektedir. Sevkiyat öncesinde düzenlenen uygunluk sertifikası (CoC, certificate of conformity), ürünlerin ilgili yasal düzenlemelere ve ulusal, bölgesel veya uluslararası standartlara uygun olduğunu kanıtlayan bir belgedir. Bu belge, yasal düzenlemeler ve teknik ve güvenlik gereksinimlerini karşılayan ürünler için düzenlenmektedir. Yetkili kuruluş bu belgeyi düzenlemeden önce, uygunluğu sağlamak için gerekli belgeleri değerlendirir ve bir takım denetimlere tabi tutar.

Mısır İhracat Denetleme Sertifikası

Sevkiyat öncesi uygunluk değerlendirme programları, bir yandan ulusal çıkarları desteklerken bir yandan da uluslararası ticareti desteklemektedir. İhracat limanından yola çıkmadan önce ürünlerin uygunluk değerlendirmesine tabi tutulması, sadece resmi kuruluşlar ve tüketiciler için değil, ithalat ve ihracat firmaları ve üretici firmalar için de avantajlıdır.

Mısır’da İthalat ve İhracat Kontrol İdaresi, ülkelerine ihraç edilecek ürünler için zorunlu kalite koşullarına ve güvenlik standartlarına uygun olmasını sağlamak amacı ile, bir uygunluk değerlendirme programı uygulamaktadır. Önceleri tekstil ve deri ürünleri için başlatılan bu uygulamanın alanı daha sonra genişletilmiştir. Uygulamanın ana amacı, ürünlerin uluslararası standartlara ve Mısır’da yürürlükte olan yasal düzenlemelere uygunluğun sağlanmasıdır.

Mısır’da standartlar, Mısır Standardizasyon Kurumu tarafından yayınlanmaktadır. Mısır’a ihraç edilecek ürünler zorunlu bir standarda tabi ise o durumda sevkiyat öncesi ihracat denetleme sertifikasının alınması gerekmektedir. Bu belgenin düzenlenmesi için de zorunlu olarak bir takım testlerin yapılması gerekmektedir.

Bu uygunluk değerlendirme programı ile ülkeye girecek ürünlerin zorunlu güvenlik ve kalite gereksinimlerini karşılaması sağlanmakta, düşük kaliteli ve insanlara zarar verecek ürünlerin ülkeye girmesi engellenmekte ve toplum sağlığı ve doğal çevre korunmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, uygunluk değerlendirme programları kapsamında, Mısır ihracat denetleme sertifikası hizmetleri de sağlanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.