Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından geliştirilen ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standardı, hayvan yemi üreten işletmeler, gıda üreticileri, nakliye ve depolama firmaları, oteller, restoranlar veya perakendeci firmalar gibi gıda zinciri üzerinde yer alan bütün işletmeleri kapsamaktadır. Aynı zamanda gıda sektörü için katkı maddeleri ve bileşenler, paketleme mazlemeleri ve temizlik maddeleri gibi gıda ile ilgili diğer ürünler üreten diğer işletmeler için de bu standardın uygulanması yararlı görülmektedir.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

Bu sandart, gelişmiş teknolojik, yönetimsel ve bilimsel uzmanlığa dayanmaktadır. Bu standart geliştirilirken farklı ulusal standartlar en iyi uygulamalara göre karşılaştırılmış ve uyumlu gıda güvenliği yönetim sistemleri ile birleştirilerek bölgesel, kıtasal ve küresel pazarlarda eşit bir alan yaratmak amaçlanmıştır. İşletmeler uyguladıkları gıda yönetim sistemini ISO 22000 standardına uygun olarak belgelemekte ve ticaret ortaklarına ve potansiyel müşterilere yüksek gıda güvenliği standartlarını karşıladıklarını kanıtlamış olmaktadır.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’nin uyugulanması ile, gıda kaynaklı hastalıkların sayısı azalmakta, gıda sektöründe faaliyetlerin kalitesi ve güvenliği yükselmekte, gıda sektöründeki işletmeler daha verimli ve karlı duruma gelmekte ve tekrarlanan ve çakışan denetimler azalmaktadır.

Söz konusu standart, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardı ve diğer yönetim sistemi standatları ile uyumludur. İşletmeler bu standardı uygulamakla, gıda güvenliği yönetim sistemini planlanlamakta, uygulamakta ve işletmektedir. Aynı zamanda gıda güvenliğini düzenleyen yürürlükteki yasal düzenlemelere uyum göstermektedir. Gıda güvenliği ile ilgili müşteri beklentilerini değerlendirmekte ve karşılamaktadır. Açıklanan gıda politikasının koşullarını yerine getirdiklerini ilgili tüm taraflara göstermektedir.

Tüketicilerin ve ülkelerin gıda güvenliği talepleri her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle ISO 22000 standardı, uluslararası uyum sağlayan önemli bir gıda güvenliği yönetim sistemi oluşturmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, denetim ve sistem belgelendirme hizmetleri kapsamında, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgelendirme hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.