Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

HACCP Gıda Güvenliği Belgelendirmesi

HACCP Gıda Güvenliği Belgelendirmesi

HACCP, Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları standardı, (Hazard Analysis and Critical Control Points), uluslararası alanda gıda riski yönetiminin en iyi yöntemi olarak kabul edilmektedir. İşletmelerin gıda güvenliğine olan bağlılıklarını ve her zaman güvenli ve kaliteli gıda sağlama çabalarını göstermek bakımından HACCP gıda güvenliği belgelendirmesinin önemi çok fazladır. Birçok gıda işletmesi, tedarikçilerinin HACCP standardına uymaları ve HACCP Gıda Güvenliği belgesine sahip olmaları konusunda ısrar etmektedir. Taze, dondurulmuş veya herhangi bir tür yiyecek pişirmek, işlemek, taşımak, tedarik etmek veya servis vermek ile ilgili bütün gıda sektörü işletmelerinin HACCP standartlarını uygulamaları ve HACCP Gıda Güvenliği belgesine sahip olmaları büyük avantajdır. Örneğin, gıda perakendeci firmaları, gıda üreticileri, ambalaj üreticileri, distribütörler ve toptan satış firmaları bu kapsama girmektedir.

HACCP Gıda Güvenliği Belgelendirmesi

HACCP gıda güvenliği standardı, uluslararası alanda gıda riski yönetiminin en iyi yöntemi olarak kabul edilmektedir. Bu belgeye sahip olan işletmeler, müşterilerine güvenli ve kaliteli gıda sağlama taahhüdünü göstermektedir. Birlikte çalıştığı perakendeci firmalar, alıcılar ve tüketicilere, gıdaların güvenli bir şekilde üretilmesini sağlamak için gerekli kontrol sistemlerinin işletmede mevcut olduğuna dair güvence vermektedir. Müşteriler bu belge sayesinde işletmenin gıda güvenliği konusunda ciddi olduğunu bilmektedir. İşletmeler, tüm tedarik zinciri üzerinde gıda güvenliği risklerini etkili bir şekilde yönetmektedir. Ürün tutarlılığı artmaktadır ve işletmenin yükümlülük riskleri düşmektedir. Bu arada işletme itibar ve rekabet gücü artmaktadır.

Kısaca HACCP standardı, gıdalara kimyasal, fiziksel ve biyolojik ajanların istenmeyen ve tehlikeli bir şekilde girmesini belirlemek için sistematik bir yöntem sunmaktadır. HACCP sistemi, problemleri ortaya çıktıktan sonra tespit etmek yerine önlemeye odaklanmaktadır

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, denetim ve sistem belgelendirme hizmetleri kapsamında, HACCP gıda güvenliği belgelendirme hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.