Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Botsvana İthalat Denetimleri Yönetmeliği (SIIR) Standartlar Programı

Botsvana İthalat Denetimleri Yönetmeliği (SIIR) Standartlar Programı

Botsvana Standartlar Bürosu, Botsvana Standartları İthalat Denetimleri Yönetmeliği (SIIR) programı kapsamında belirlenmiş ürünlerin listesini arada güncellemektedir. Botsvana ile ticaret yapan firmaların ürünlerinin gümrükten kolayca çekilebilmesi için, söz konusu yönetmelik (SIIR) gerekliliklerine uymak zorundadır. Aksi takdirde, gümrük işlemlerinde ciddi gecikmeler ve para cezaları ile karşılamşmak mümkündür.

Botsvana İthalat Denetimleri Yönetmeliği (SIIR) Standartlar Programı

Botsvana, ithal edilen malların kalitesi ve güvenliği konusunda güvence duymak ve ticareti kolaylaştırmak için bu uygunluk değerlendirme programını uygulamaktadır. Program kapsamında yer alan ürünler, Botsvana teknik düzenlemelerine, zorunlu standartlara veya onaylanmış eşdeğer ulusal veya uluslararası standartlara uygun olduğunu doğrulayan bir uygunluk sertifikası (CoC, certificate of conformity) gerektirmektedir.

Botsvana Standartlar Bürosu, ulusal standartları geliştiren ve uygulayan resmi bir kuruluştur ve Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından tanınmaktadır. Botsvana Standartlar Bürosu tarafından yayınlanan zorunlu standartlar, uyumu sağlamak amacı ile insan sağlığını, güvenliği, çevre koşullarını veya ticareti etkileyen standartlardır. Yedi ürün grubu için zorunlu standartlar uygulamaktadır: petrol gazı, kümes hayvanları yemi, tüketiciler için önceden ambalajlanmış ürünler, tüketim için tahıllar, sığır yemleri, giysiler ve içme suyu. Yayınlanan gönüllü standartlar ise bağlayıcı değildir, ancak uyumlu olmak firmaların rekabet gücünü artırmaktadır.

Botsvana ithalat denetimleri yönetmeliği (SIIR) standartlar programının başlıca hedefleri, ithal edilen ürünlerin, standartlara ve teknik düzenlemelere uygun olmasını sağlamak, insanların sağlığını ve çevreyi korumak, ürünlerin potansiyel tehlikelerden arınmış ve kullanıma uygun olduğuna dair güvence sağlamak, gümrük işlemlerini kolaylaştırmak, güvensiz ve tehlikeli ürünlerle mücadele etmek, sağlıklı ve adil bir rekabeti teşvik ve etmek ve ürünlerin geri çevrilme riskini ortadan kaldırmaktır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, uygunluk değerlendirme programları kapsamında, Botsvana ithalat denetimleri yönetmeliği (SIIR) standartlar programı hizmetleri de sağlanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.