Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Uluslararası Belgelendirme - VoC Sertifikasyonu (Verification of Conformity)

Uluslararası Belgelendirme - VoC Sertifikasyonu (Verification of Conformity)

VoC, uygunluk değerlendirmesi anlamına gelen Verification of Conformity ifadesinden türetilmiş bir kısaltmadır. VoC sertifikasyonu, ürünlerin uygunluğunun ulusal ve uluslararası standartlara göre kontrol edilmesini içermektedir. Uygunluk doğrulama hizmetleri ile, sevkiyatın varış noktasında gümrüklerden gecikmeden ve kısa sürede çekilmesi için, yerel ithalat regülasyonlarına uyum sağlanmış olmaktadır.

Uluslararası Belgelendirme - VoC Sertifikasyonu (Verification of Conformity)

VoC sertifikasyonu programları, ithalatçı bir ülkenin kalite ve güvenliğe yönelik yasal düzenlemelerinin ve standartlarının karşılanmasını sağlamak, böylece tüketicileri ve çevreyi korumak amacı ile tasarlanmıştır. Bu programlar hem resmi kuruluşlar, hem de ihracatçı ve ithalatçı firmalar için sayısız avantaj sağlamaktadır. Örneğin ithalatçı ülkede gümrük darboğazları ortadan kaldırılmış olmakta, bağlantı noktalarındaki depolama sorunları azaltılmakta, tüm ithal edilen ürünlerin ulusal ve uluslararası standartlarla uyumlu olduğu garanti edilmekte, ülkedeki tüketici güvenliği güçlendirilmekte, yerel gümrük yetkinlikleri geliştirilmekte ve uluslararası ticaretin önündeki teknik engellere uyum sağlanmış olmaktadır. İthalatçı ve ihracatçı firmalar ise VoC sertifikasyonu programları ile daha hızlı gümrükleme sağlamakta, yerel laboratuvar analizleri ve ilave test ihtiyaçları azalmakta, tehlikeli ve standartların altında veya taklit ürünlere karşı tüketiciler korunmakta ve yüksek kaliteli ithalat sayesinde ulusal sanayi haksız rekabetten korunmuş olmaktadır.

Kısaca VoC sertifikasyon hizmetleri, ihracatçıların sevkiyatlarının, ürünlerin gönderildikleri ülke yasal düzenlemelerine uygun olmasını sağlamaya, olası ceza ve gecikmelerden kaçınmaya ve gümrükleme işlemlerinin daha hızlı olmasına yardımcı olmaktadır. Bu programlar, ürünler gönderilmeden önce, ithal eden ülkenin gerekli kalite ve güvenlik standartlarını karşıladıklarından emin olmak için gerekli olan zorunlu sistemlerdir. İthalatçı ve ihracatçı firmalar açısından, bu ürünlerin onaylanması için ürünlerin doğru sınıflandırılması ve sertifikalandırılması gerekmektedir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, elektrikli ve elektronik cihaz test hizmetleri kapsamında, uluslararası belgelendirme, VoC sertifikasyonu (verification of conformity) hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.