Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Vegan ve Vejetaryen Sertifikası

Vegan ve Vejetaryen Sertifikası

Vegan sertifikası, vegan bireyler için uygun olan ürünlerin tarafsız, bağımsız ve akredite bir laboratuvar tarafından, vegan kriterlerine uygunluk için test edilip onaylandıktan sonra aldıkları sertifikadır.

Vegan ve Vejetaryen Sertifikası

Vegan ve vejetaryen sertifikası gerekebilecek ürün kapsamına neredeyse tüm tüketici ürünleri dahil olabilmektedir. Bitkisel görünen bir üründe tatlandırmak, aroma vermek vb. gibi farklı birçok sebepten dolayı hayvansal bileşenler bulunabilir. Kozmetik ürünlerinin bir çoğu hala hayvanlar üzerinde test edilmektedir ve hayvansal içerik barındırabilmektedir. Yada günlük hayatta giydiğimiz tekstil ürünleri hayvansal bileşen içerebilmektedir.

Günmüzde giderek artan sayıda birçok üretici firma, mümkün olduğunca hayvansal içeriklerden uzak durarak tüketici çekiciliğini artırmaktadır. Tüketicinin değişen alışkanlıkları karşısında tercih edilmek ve pazara tutunmak isteyen tüm üreticiler, vegan standartlara uygun seçenekler üretip, bunlar için vegan sertifikası alarak, sadece vegan değil, tüm bilinçli tüketiciler için tercih sebebi haline gelebilirler.

Hem ürünlerin sunulacağı market, restoran ve benzeri işletmeler, hem de tüketiciler, herhangi bir ürünün vegan olduğuna emin olmak için ürünün üzerinde, bağımsız, akredite ve tüm dünyada tanınırlığı olan bir laboratuvar tarafından test edilip onaylandıktan sonra verilen geçerli bir vegan belgesi görmek istiyorlar.

Vegan ve Vejetaryen sertifikası, tarafsız, bağımsız ve akredite bir kuruluş tarafından yapılan denetim ve testler sonucunda, vegan vejetaryen üretim standartlarını karşıladığı tespit edilen ürünlere verilen belgedir.

Vegan sertifikası süreci, sertifika almak istediğiniz ürünlerin ve bileşenlerinin ayrıntılı bir listesinin yanı sıra üretim tesisi, üretim süreci, temizleme protokolleri ve herhangi bir ekipmanı veya üretim hattını paylaşmanızla devam eder. Sertifikasyon için gerçekleştirilecek denetimlerde ürün, üretim süreci, tesis altyapısı, çevre ve nihai ürün test raporları, kuruluşumuzun konusunda uzman ekibi tarafından titizlikle incelenir.

Vegan sertifika programında çalışan uzmanlarımız, işletmenizin ihtiyaçlarını ve hedeflerini belirlemek için yardımcı olur, sertifikanızın müşteri tabanınıza en iyi şekilde hizmet etmesini sağlar. Konusunda uzman ekibimiz, tüm süreçte özenle ve en ince detayı gözeterek çalışır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.