Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Sıfır Atık Düzenli Depolama Belgelendirmesi

Sıfır Atık Düzenli Depolama Belgelendirmesi

Dünyanın her yanındaki işletmeler artık sıfır atık yolunda ilerlemektedir. Bugün binlece işletme, atıklarının yüzde 90’ından fazlasını, atık depolama alanlarında ve yakma fırınlarında ayırmaktadır. Uluslararası Sıfır Atık Birliği (ZWIA), işletmelerin taleplerine yanıt vermek üzere, işletmelerin bu alanda elde ettikleri başarılarını doğrulamak ve belgelemek için bir sıfır atık programı geliştirmiştir. Bu kuruluş, tehlikesiz atıklar için sıfır atık tanıma programı geliştirmiştir ve bu alanda belgelendirme yapacak kuruluşları akredite etmektedir.

Sıfır Atık Düzenli Depolama Belgelendirmesi

Uluslararası Sıfır Atık Birliği, onaylı ulusal kuruluşların, sıfır atık tanımı ve sıfır atık iş prensipleri çerçevesinde ülkelerinde faaliyet gösteren işletmeleri tanıması için bir çerçeve sunmaktadır. Bu program, sıfır atık hedefi olan ve atıklarını düzenli depolama, yakma veya çevreye zarar vermeme yoluyla yüzde 90 veya daha fazla oranda düşüren işletmeleri tanımak için tasarlanmıştır.

Sıfır atık düzenli depolama belgelendirmesi için uygun başlıca kuruluşlar şunlardır: kurumlar (okullar, kolejler, üniversiteler, hastaneler, hapishaneler ve diğer devlet kurumları dahil), ticari işletmeler, üretim dahil endüstriyel firmalar, çeşitli etkinlikler, sivil toplum kuruluşları ve sosyal girişimler.

Yetkili kuruluşlar tarafından sağlanan sıfır atık düzenli depolama hizmetleri başlıca şu çözümleri içermektedir:

  • Sıfır atık depolama alanı: atıkların düzenli depolama alanına en az yüzde 99 oranında toplanması için
  • Gelişmiş atık yönlendirme: atıkların düzenli depolama alanına yüzde 85 ila yüzde 95 arasında toplanması için
  • Sıfır atıkları katı atık depolama alanına yönlendirme: atıkların düzenli depolama alanına yüzde 95 ila yüzde 99 arasında toplanması için
  • Özel doğrulamalar: özel bir depolama alanı doğrulama planı için

Bir işletmenin sıfır atık işletmesi olması için sıfır atıkların düzenli depolama, yakma veya çevre için hedeflerinin belirlenmesi gerekmektedir. Ayrıca şu politikalar benimsenmiş olmalıdır: atılan tüm malzemeler kaynaktır, kaynaklar yakılmamalı veya gömülmemelidir ve hedef sıfır hava, su ve toprak emisyonudur.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, denetim ve sistem belgelendirme hizmetleri kapsamında, sıfır atık düzenli depolama belgelendirme hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.