Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Uganda İhracat Uygunluk Değerlendirme Programı

Uganda İhracat Uygunluk Değerlendirme Programı

İhracat uygunluk değerlendirme programı uygulamasında, yetkili üçüncü taraf kuruluşlar tarafından, ihraç edilecek ürünlerin sevkiyat öncesi denetimleri yapılmakta, gerekli durumlarda ürünlerden örnekler alınmakta ve gelişmiş laboratuvarlarda test ve analizleri yapılmaktadır. Bazı durumlarda üretici firmaların tesislerinde ve fabrikalarında üretim süreçleri denetlenmekte ve ürünlerin ilgili teknik düzenlemelere ve uluslararası standartlara uygunluğu kontrol edilmektedir.

Uganda İhracat Uygunluk Değerlendirme Programı

Bütün bu çalışmaların amacı, uygunluk değerlendirme programına sahip ülkelere yapılacak ihracat işlemlerinde, ürünlere eşlik edecek uygunluk sertifikasını (CoC, certificate of conformity) düzenlemektir.

Bu çerçevede Uganda’ya yapılacak ihracatta artık, Uganda standartlara uygunluk öncesi uygunluk doğrulaması programı (PVoC) kapsamına giren ürünler için bir uygunluk belgesi alınması gerekmektedir.

Uganda Ulusal Standartlar Bürosu, ülkeye ithal edilen ürünlerin güvenliği ve kalitesinden emin olmak için, 2012 Aralık ayından tarihinden itibaren bu kapsamda bir dizi uygulama başlatmıştır. Uygunluk sertifikası, düzenlendiği ürünlerin uygunluğunu doğrulamakta ve standartlarını uygulamaktadır. Uygulama kapsamına giren ürünlerin sevkiyatı bu belgeyi gerektirmektedir.

İhracat uygunluk değerlendirme programı ile Uganda Ulusal Standartlar Bürosu, hem ülkeye girecek hem de ülke içinde üretilecek ürünler için standartların geliştirilmesinden ve uygulanmasından sorumludur. Bu program, ihracatçı ülkelerdeki belli ürünlere, geçerli Uganda teknik düzenlemeleri, zorunlu standartlar veya onaylı eşdeğerlerine uygunluklarını sağlamak için uygulanan bir değerlendirme ve doğrulama programıdır. Bu programın uygulanması ile ülkeye girecek ürünlerin kalitesi, sağlığı ve güvenliği sağlanmakta, doğal çevre korunmakta ve gereksinimler karşılanmaktadır.

Kısaca program kapsamına giren sevkiyatlar, sevkiyattan öncesinde yetkili bir kuruluş tarafından düzenlenen bir uygunluk sertifikasına sahip olmak zorundadır. Bu belge gümrük işlemleri için zorunlu bir belgedir. Bu belge olmadan sevkiyatların ülkeye girişine izin verilmeyecektir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, uygunluk değerlendirme programları kapsamında, Uganda ihracat uygunluk değerlendirme programı hizmetleri de sağlanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.