Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Ekvador İthalat Hedef Denetimi

Ekvador İthalat Hedef Denetimi

Gittikçe daha fazla ülke, ülkelerine gönderilen ürünlerin kalitesi konusunda emin olmak istemektedir. İnsanların güvenliğini ve refahını korumak bakımından bu ülkeler, ürünler ithal edilmeden önce, kendi yasal düzenlemelerini ve uluslararası standartları karşıladıklarından emin olmak için ürünlerin denetlenmesini talep etmektedir. Tarafsız ve bağımsız yetkili kuruluşlar, standartları karşılayan ürünlere, ithalatçı ülkedeki gümrük makamlarına sunulmak üzere bir uygunluk sertifikası (CoC, certificate of conformity) düzenlemektedir.

Ekvador İthalat Hedef Denetimi

Bu uygunluk belgesi, bir ürün teknoloji ve güvenlik açısından minimum gereksiniminleri karşılıyorsa düzenlenmektedir. Bu nedenle farklı ülkeler için farklı sertifikalar düzenlenmektedir. Her ülke kendi regülasyonları ve ihtiyaçları doğrultusunda uygunluk değerlendirme programı uygulamaktadır.

Bir Güney Amerika ülkesi olan Ekvador’da da Ekvador Akreditasyon Kurumu (OAE) tarafından uygunluk sertifikası zorunlu hale getirilmiştir. Ekvador gümrükleri, ithal edilecek ürünleri kalite açısından denetlemek için bu belgeyi talep etmektedir. Aksi halde gümrüklerde yaşanacak gecikmeler ve başka masraflar, ciddi malli kayıplar doğurmaktadır. Bu nedenle ürünler sevkedilmeden önce gerekli test ve muayenelerden geçirilmekte ve sertifikalandırılmaktadır. Bu durumda ticaretin her iki tarafı da kendilerini güvende hissetmektedir.

2013 yılından bugüne, Ekvador’a gönderilecek ürünler için, başta kozmetik, lastik ve benzeri tarife kalemleri için gümrüklere uygunluk belgesi sunmak zorunludur. Ancak bu sertifika kapsamında üretilen ürünlerin ithalatına izin verilmektedir. Bu konudaki düzenlemeler Ekvador Standardizasyon Enstitüsü tarafından yayınlanmaktadır. Bu kuruluş, ulusal ekonomiye katkıda bulunmak, sürdürülebilir kalkınmayı desteklemek, çalışanların ve halkın sağlığını, güvenliğini ve refahını teşvik etmek, tüketicileri korumak ve iç ve dış ticareti kolaylaştırmak için standardizasyonu teşvik etmektedir.

Bu arada ülkede uygulanan modernleşme yasası, İspanyolca dışında bir dilde yazılmış herhangi bir belgenin İspanyolca’ya çevrilmesini zorunlu tutmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, uygunluk değerlendirme programları kapsamında, Cezayir ihracat uygunluk belgesi hizmetleri de sağlanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.