Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

AS 9100 Havacılık, Uzay ve Savunma Kuruluşları - Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

AS 9100 Havacılık, Uzay ve Savunma Kuruluşları - Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

Havacılık, uzay ve savunma sektöründe çekilen güçlükler ve karmaşıklık göz önüne alındığında, AS 9100 standardı, bu sektördeki işletmelerin ve tedarikçi firmaların tedarik zincirinin tamamında, kalite yönetim sistemi gereksinimlerini standardize etmelerini sağlamaktadır. AS 9100 belgesi almak isteyen işletmeler, müşteri beklentileri ve geçerli yasal düzenleme gerekliliklerini karşılamak amacı ile güvenilir ürünler üretmek ve süreçlerini sürekli olarak iyileştirmek için faaliyetlerini standart hale getirmek zorundadır. AS 9100 havacılık, uzay ve savunma kuruluşları için kalite yönetim sistemi standardı bu amaçla tasarlanmıştır.

AS 9100 Havacılık, Uzay ve Savunma Kuruluşları - Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

Havacılık sektörünün küreselleşmesi ve bunun sonucunda bölgesel ve ulusal gereksinim ve beklentilerin çeşitliliği bu hedefi karmaşık hale getirmiştir. Havacılık ve uzay sektöründe üretici firmalar ve tedarikçiler, değişen kalite beklentileri ve gereksinimleri çerçevesinde çeşitli müşterilere ürün sağlamak güçlüğü ile karşı karşıyadır.

AS 9100 standardı, havacılık ve uzay sektörü için kalite yönetim sistemi gereksinimlerini standartlaştırmaktadır. Dünya genelindeki işletmeler tarafından tedarik zincirinin tüm seviyelerinde ortak gereksinimlerin oluşturulması, işletmeye özgü gereksinimlerin ortadan kaldırılması veya azaltılması ve sonuçta ortaya çıkan varyasyonun azaltılması için kalite ve güvenliğin iyileştirilmesi ve maliyetlerin düşürülmesi kaçınılmazdır.

Başka hiçbir sektör, havacılık ve uzay sektörü kadar güvenlik bilincine sahip değildir. Sürekli olarak kontrol altında ve hata payı çok az olan bu sektörde, sıkı kalite kontrol standartları, sektörün her alanında uygulanmaktadır.

AS 9100 standardı, uzay sektörü için bir kalite yönetim sistemi standardı formüle etmek konusunda ilk uluslararası çabadır. Bu standart, havacılık ve uzay sektörünün ilave beklentilerini karşılamakta ve ISO 9001 standardını desteklemektedir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, denetim ve sistem belgelendirme hizmetleri kapsamında, AS 9100 Havacılık, Uzay ve Savunma Kuruluşları Kalite Yönetim Sistemi belgelendirme hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.