Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

İngiliz Perakende Konsorsiyumu (BRC) Gıda Standardı Belgelendirmesi

İngiliz Perakende Konsorsiyumu (BRC) Gıda Standardı Belgelendirmesi

İngiliz Perakende Konsorsiyumu (The British Retail Consortium, BRC), İngiltere perakende ticaret birliğidir. Bu birlik, gıda, ambalaj ve ambalaj malzemesi üreten firmalar ve tüketici ürünleri üreten firmaların yasal yükümlülüklerini yerine getirmek için güvenlik, kalite ve operasyonel kriterleri açıklayan standartlar geliştirmektedir. BRC küresel standartları, 90’dan fazla ülkede, 20 bine yakın belgeli firma tarafından uygulanmaktadır. Aynı zamanda gıda standardı belgelendirmesi yapması için 80’den fazla yetkili kuruluş akredite edilmiştir. Kısaca BRC gıda standardı belgelendirmesi dünya çapında tedarikçi ve perakendeci firmalar tarafından kullanılan bir küresel güvenlik ve kalite sertifikasyon programıdır.

İngiliz Perakende Konsorsiyumu (BRC) Gıda Standardı Belgelendirmesi

BRC gıda standardı, iyi üretim uygulamaları uygulayan ve tüketicilerin kalite gereksinimlerini karşılayan ve güvenli ve yasal ürün üretmek için kalite yönetim sistemlerine sahip gıda maddeleri üreten firmalar için sertifika sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu standart, açık gıdanın işlendiği, hazırlandığı veya paketlendiği herhangi bir gıda işleme veya paketleme faaliyetine uygulanabilir.

Genel olarak BRC global gıda belgelendirme standardı şunları amaçlamaktadır: en iyi uygulamaları tanıtmak, tedarikçi firma standartlarını ve tutarlılığı arttırmak, ürün hatalarının önüne geçmek, gıda üretici firmaların çoklu denetimlerini ortadan kaldırmak ve üretim tedarik zincirinin tüm seviyelerinde perakendeci firma hedeflerini desteklemek.

Söz konusu standart, markalı ürünlerin, bütünlüğü korumaya yönelik güçlü ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu standart, hem yasal yükümlülüklerin hem de tüketiyi korumanın yerine getirilmesini sağlayan bir doğrulamadır.

Bu arada BRC standardının uygulanması sırasında, tehlike analizi ve kritik kontrol noktası sistemi (HACCP) standardının, diğer kalite yönetim sistemlerinin ve gıda sektörüne yönelik teknik bilgi ve çalışma prensiplerinin iyi anlaşılması gerekmektedir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, denetim ve sistem belgelendirme hizmetleri kapsamında, İngiliz Perakende Konsorsiyumu (BRC) gıda standardı belgelendirme hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.