Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Belgelendirme - ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

Belgelendirme - ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 27001: 2013 standardı, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi için uluslararası alanda kabul görmüş en iyi uygulama çerçevesi çizmektedir. Dünya genelinde en popüler bilgi güvenliği standartlarından biridir. Bu standardın geçmişi, 1995 yılında yayınlanan BS 7799 standardına uzanmaktadır. Bu ulusal standart esas alınarak Uluslararsı Standartlar Örgütü (ISO) tarafından ISO 27001 standardı yayınlanmıştır.

Belgelendirme - ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

Söz konusu standart, işletmelerin bilgi güvenliği ve veri koruma risklerini düşürmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır. İşletmelerin hem kendi bilgileri, hem de müşterilerine ait bilgileri değerlidir. Söz konusu standardın gerekliliklerinin birçoğu aynı zamanda yürürlükte olan yasal düzenleme gerekliliklerini karşılamakta ve genel olarak çok daha fazla bilgi güvencesi sağlamaktadır.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standardının uygulanması, üçüncü taraf kişi ve kuruluşlara, işletmenin elindeki bilgilerin güvenliğinin ciddiye alındığını göstermektedir. Bilgisayar güvenliği, fiziksel güvenlik, daha geniş siber güvenlik ve diğer gizlilik uygulamaları olsun ISO 27001 standardı bütün bu güvenlik uygulamalarını kapsamaktadır. Bu standart güvenlik saldırılarını azaltmaya ve işletmelerin bu tür durumlarda hızlı tepki vermelerine ve güvenlik risklerinin potansiyel etkilerini düşürmeye yardımcı olmaktadır. Bu sayede işletmelerin yeni müşteriler kazanmalarına ve mevcut faaliyetlerini korumalarına yardımcı olmaktadır.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standardı, uluslararası alanda kabul görmüş en iyi uygulama standardıdır ve müşterilerin kendilerini güvende hissetmelerini sağlamaktadır. Müşteriler artık giderek daha fazla bilgi güvenliği yönetimi ve veri koruma yetenekleri güvencesi talep etmektedir.

ISO 27001 standardının uygulanması ile işletmenin itibarı artar ve işletme güven kazanır. Bilgi sistemlerinin saldırıya uğraması ve müşteri verilerinin ortaya dökülmesi işletmeler için son derece kötü bir durumdur. ISO 27001 standardı ile işletme, bu riskleri tanımlamak ve risk gerçekleşmeden önce önlemek bakımından daha güçlü bir konumda olmaktadır. Bu durumuda bağımsız ve tarafsız bir kuruluş tarafından işletmenin denetlenmesi ve belgelendirilmesi bu güveni pekiştirmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.