Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Uluslararası Belgelendirme - BEAB Sertifikasyonu

Uluslararası Belgelendirme - BEAB Sertifikasyonu

İngiliz Elektroteknik Onay Kurulu (The British Electrotechnical Approvals Board, BEAB), uyumlaştırılmış Avrupa standartları ile elektrikli ürünlerin yerel sertifikasına artık izin verilmediği ana kadar İngiltere’de bir elektrik güvenliği ve sertifikasyon kuruluşuydu. Bugün artık BEAB markası Intertek grubuna aittir.

Uluslararası Belgelendirme - BEAB Sertifikasyonu

Elektrikli ürünler üzerindeki BEAB işareti, ürünün test edildiği ve güvenli olduğunun kabul edildiği anlamına gelmektedir. Bu bir güvenlik garantisidir. Elektrikli ekipmanların güvenli olması önemlidir, çünkü elektrik çarpmaları yanı sıra hatalı elektrikli ekipmanlar yangınlara da neden olmaktadır.

Günümüzde BEAB işareti, önde gelen elektrik üreticileri tarafından, CE işaretini desteklemek ve alçak gerilim direktifi (LVD) ile uyumluluk göstermek için kullanılan ve yaygın olarak tanınan bir güvenlik işaretidir. Bu işaret, ürünlerin güvenliğinin doğrulandığına ve ürünün denetlenen bir fabrikada kabul edilen yöntemler kullanılarak üretildiğine ve ürünlerin test edildiğine ve değerlendirildiğine dair bir kanıttır.

BEAB sertifikasyonu kapsamına giren başlıca ürünler şunlardır: ısıtma cihazları, soğutma cihazları ve ekipmanları, motorlu cihazlar, vücut bakım aletleri, transformatörler ve güç kaynağı üniteleri, ses ürünleri, video ürünleri, anten ve kablo ürünleri, bilgi teknolojisi ekipmanı, enstrümantasyon ve aydınlatma ürünleri.

İşletmelerin BEAB sertifikasyonunu tercih etmelerinin başlıca nedenleri, risk güvencesi, uygun maliyet, rekabet avantajı ve uluslararası pazarlara ulaşım isteğidir. Avrupa Birliği pazarlarına çıkmak için gerekli olan CE işareti uygulamasında, uygunluk beyanı ve teknik dosya hazırlığını desteklemek amacı ile BEAB sertifikasyonu yaygın olarak kullanılmaktadır.

BEAB onaylı işareti, liman yetkilileri ve nakliye acentaları tarafından büyük ölçüde tanınmaktadır. Bu nedenle ürünler ilave gümrük veya ticaret denetimlerine takılmadan kolayca gümrüklerden geçmektedir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, elektrikli ve elektronik cihaz test hizmetleri kapsamında, uluslararası belgelendirme, BEAB sertifikasyonu hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.