Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Belgelendirme - ISO 45001 İş Sağılığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

Belgelendirme - ISO 45001 İş Sağılığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 45001 İş Sağılığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi standardı, bir işletmenin, yaralanma ve mesleki rahatsızlıkları önlemede iş sağlığı ve güvenliği performansını proaktif olarak iyileştirmesini sağlamak için tasarlanmış bir yönetim sistemi standardıdır. Bu standart, işletmelerin büyüklüğü, sektörü ve konumuna bağlı olmaksızın bütün işletmelere uygulanabilir.

Belgelendirme - ISO 45001 İş Sağılığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 45001 İş Sağılığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi standardı, çalışanların sağlığı ve refahı gibi sağlık ve güvenliğin bütün yönlerini kapsamaktadır. Ayrıca işletmeler bu konuda yayınlanmış bütün yasal düzenleme gerekliliklerini yerine getirmek zorundadır.

ISO 45001 standardı, işletmelerin iş sağlığı ve güvenliği politikası ve hedeflerini geliştirmesi ve uygulaması için rehberlik etmektedir. İşletmeler bu standart sayesinde riskleri ve fırsatları ve yasal ve diğer gereklilikleri dikkate alan sistematik süreçler oluşturmaktadır. Faaliyetleri ile ilişkili tehlikeler ve iş güvenliği risklerini belirlemekte ve bunları ortadan kaldırmak veya potansiyel etkilerini en aza indirmek için önlemler almaktadır. Aynı zamanda iş sağlığı ve güvenliği risklerini yönetmek için operasyonel kontroller oluşturmakta ve riskler konusunda işletme içinde farkındalık yaramaktadır.

Bu standart geliştirilirken, Uluslararası Çalışma Örgütü’nün uluslararası çalışma standartları ve sözleşmeleri de dikkate alınmıştır.

ISO 45001 standardı, ISO 9001 ve yenilenen diğer yönetim sistemi standartları gibi üst düzey bir yapıya sahiptir. Bu nedenle ISO 45001 İş Sağılığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kolayca ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistemi’ne entegre olabilmektedir. Ayrıca ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Kalite Yönetim Sistemi gibi sistemlerle de kolayca entegre olabilmektedir.

ISO 45001 standardının uygulanması ile işletmeler yasal düzenlemelere uymakta, olayların maliyetini düşürmekte, faaliyetlerin duruş sürelerini ve aksama maliyetlerini azaltmakta, sigorta prim maliyetlerini düşürmekte ve devamsızlığı ve çalışan devir hızını azaltmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.