Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

İyi İkram Hizmetleri (GCP) Belgelendirmesi

İyi İkram Hizmetleri (GCP) Belgelendirmesi

Catering firmaları, müşterilerine toplu yemek üretimi ve hizmeti sunan firmalardır. Farklı bir anlatımla catering, yemek organizasyonu olarak da tanımlanabilir. Ülkemizde de yemek üretim ve organizasyonu yapan firmalara genel olarak catering firmaları denmektedir. Daha ziyade iş yerleri, okullar, hastahaneler, oteller, tatil köyleri, fast food firmaları, restoranlar, kantinler ve davetler gibi kalabalık topluluklar için catering hizmetleri hem ekonomik hem de pratik olmaktadır. Sunulacak yemekler, bu hizmeti talep eden kişi veya kuruluşların istekleri doğrultusunda hazırlanmaktadır. Catering firmaları, hazırladıkları yemeklerde kalori hesabı, doyuruculuk, mevsime uygunluk ve yemeklerin birbirleri ile uyumu gibi faktörleri dikkate almaktadır.

İyi İkram Hizmetleri (GCP) Belgelendirmesi

Netice olarak catering hizmetleri gıda maddeleri hazırlayan, taşıyan ve sunan firmalardır ve faaliyetlerin her aşamasında hijyen ve sağlık bakımından güvenilir olmak durumundadır. Bunu sağlamak amacı ile iyi ikram uygulaması (Good Catering Practice, GCP) adı verilen bir belgelendirme programı hazırlanmıştır. Bu program, eksiksiz bir gıda güvenliği yönetim sistemi için firmalara bir çerçeve sunmaktadır. Yetkili kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen denetimler sonrasında bu program gereklilikleri karşılanıyorsa, firmaya İyi İkram Hizmetleri (GCP) belgesi verilmektedir.

İyi ikram uygulaması programı, firmalar için temel hijyen ve gıda işleme prosedürlerinden sıhhi tesisler, haşere kontrolü ve atık yönetimine kadar birçok standardı kapsamaktadır. Catering firmaları, bu programın uygulanması sırasında İyi Üretim Uygulaması (GMP) kriterlerine de uymak zorundadır.

Kısaca İyi İkram Hizmetleri belgesine sahip işletmeler tüketicilere, kaliteli ve güvenli gıda üretme konusundaki kararlılıklarını göstermiş olmaktadır. Ayrıca bu programın uygulanması ile gıda güvenliği konusundaki diğer uluslararası kalite sistemlerini uygulamak için sağlam bir zemin oluşmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, denetim ve sistem belgelendirme hizmetleri kapsamında, İyi İkram Hizmetleri (GCP) belgelendirme hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.