Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Belgelendirme - EN 16636 Haşare Yönetimi

Belgelendirme - EN 16636 Haşare Yönetimi

BS EN 16636 standardı, haşere yönetimi hizmetleri için tasarlanmış bir Avrupa kalite standardıdır. Bu standarda uygun belge alan işletmeler faaliyetlerini, güvenli, etkin ve uluslararası standartlar ve yasal düzenlemeler çerçevesinde gerçekleştirdiklerini kanıtlamış olmaktadır. Bu standart ülkemizde de Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından şu başlıkla yayınlanmıştır: TS EN 16636 Zararlılarla mücadele hizmetleri - Gereksinimler ve yeterlilikler. Bu standard zararlılar ile mücadele için gereksinimleri ve toplum sağlığını, varlıkları ve çevre koşullarını korumak için hizmet veren işletmelerin karşılaması gereken özellikleri tanımlamaktadır.

Belgelendirme - EN 16636 Haşare Yönetimi

2015 yılında, haşere yönetimi hizmetleri için yayınlanan bu Avrupa kalite standardı, Avrupa Zararlılarla Mücadele Dernekleri Konfederasyonu (Confederation of European Pest Management Associations, CEPA) tarafından tasarlanmıştır. Söz konusu standart, insan sağlığı, varlıkları ve doğal çevreyi korumak amacı ile haşerelerin neden olduğu zararların etkili ve ekonomik şekilde azaltılmasını sağlayacak gereklilikleri kapsamaktadır.

BS EN 16636 belgelendirmesi, haşere yönetimi uzmanlarına, deneyimlerini hizmet ve kaliteye dayalı olarak tanıtmak için önemli bir araç sunmaktadır.

Sağlık, gıda, çevre ve konaklama sektörlerinde faaliyet gösteren işletmeler, bu belge sayesinde farkındalıklarını ve bağlılıklarını göstermektedir. Bu belgeyi alan bir işletme, en iyi çalışma uygulamalarını uygulamakta, yasal düzenelemelere uygun faaliyet göstermekte ve rekabet alanında öne çıkmaktadır.

BS EN 16636 standardı, tanımlanmış kontrol ve önleme süreçlerinin değerlendirilmesi, tavsiye edilmesi ve yürütülmesi dahil olmak üzere zararlı yönetimi hizmetlerini sunmaktan sorumlu olan bütün işletmeler için geçerlidir. Asıl amaç bu standardı karşılamaya çalışmak değil, haşere kontrolü sağlamaktır.

EN 16636 belgesine sahip olmanın başlıca faydaları şu şekilde sıralanabilir: İşletmeler haşere yönetimi konusunda Avrupa ölçütünde faaliyet gösterdiklerini kanıtlamaktadır. Uluslararası kabul görmüş, profesyonel bir standarda göre doğrulama, işletmelerin insan sağlığı ve gıda güvenliğine verdiği önemi göstermektedir. İşletmeler tedarik zinciri güvenini arttırmakta ve rekabet avantajı kazanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.