Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Uluslararası Belgelendirme - GS Sertifikasyonu

Uluslararası Belgelendirme - GS Sertifikasyonu

GS sertifikasyonu (Geprüfte Sicherheit, kanıtlanmış güvenlik), bitmiş ürünlere uygulanan ve bu ürünlerin Alman ürün güvenliği yasal düzenlemelerine uygunluklarını gösteren gönüllü bir sertifika belgelendirme sistemidir. Ürün üzerindeki GS işaretinin kapsamı, elektrik güvenliği, kimyasal ve tehlikeli madde kullanımı, ergonomi ve gürültü gibi temel ürün özelliklerini içermektedir. Ayrıca üretici firmanın fabrika üretim değerlendirmesini de içermektedir. Firmaların ürünleri üzerine bir GS işareti koymaları, güvenlik bilincine sahip Alman tüketicileri güvence altına almakta ve aynı zamanda Almanya’nın yasal düzenlemelerine uyumu ifade etmektedir.

Uluslararası Belgelendirme - GS Sertifikasyonu

GS işareti taşıyan ürünler titizlikle test edilmiş ve değerlendirmelere tabi tutulmuş anlamını taşımaktadır. GS işareti taşıyan ürünlerin önemli bir pazar avantajına sahip olduğu anlamına gelmektedir ve bu nedenle ürün güvenlik işareti önemli olmaktadır.

Akredite kuruluşlar tarafından ürünler, elektrik ve mekanik güvenliği, tehlikeli maddeler, ergonomi ve gürültü kriterleri bakımından ayrı ayrı test edilmekte ve tüm yasal gerekliliklere uygunluk açısından değerlendirilmektedir. Bu çerçevede gerçekleştirilen testler başlıca şu tür ürün gruplarını kapsamaktadır: çocuk ürünleri, araba aksesuarları, tüketici elektroniği, mobilya, bahçe alet ve ekipmanları, ev aletleri, aydınlatma ekipmanı, kişisel koruyucu ekipman, araçlar, oyuncaklar ve daha fazlası.

Kısaca ürünler üzerindeki GS işareti, Avrupa’nın en büyük pazarı olan Almanya’ya güvenilir bir pazar erişimi sağlamaktadır. GS işareti kullanmak bir zorunluluk değildir, isteğe bağlıdır. Ancak Almanya’da ve Almanca konuşulan ülkelerde yaygın olarak, bir güvenlik işareti olarak kabul edilmektedir. Neticede GS sertifikasyonu, bir ürünün güvenli olduğunu teyit etmekte, elektrik güvenliği ve ergonomi içermekte ve toksik maddeler için gerekliliklere uygunluğu ifade etmektedir. GS sertifikasyonu aynı zamanda fabrika gözetimini de kapsamaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, elektrikli ve elektronik cihaz test hizmetleri kapsamında, uluslararası belgelendirme, GS sertifikasyonu hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.