Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kenya İhracat İçin Uygunluk Değerlendirme Programı

Kenya İhracat İçin Uygunluk Değerlendirme Programı

Uygunluk değerlendirme çalışmaları genel olarak sevkiyat öncesinde, üretici firmanın tesislerinde veya fabrikalarında gerçekleştirilmektedir. Ancak ürünler sınırlı miktarlarda kimyasal maddeler içeriyorsa, bu ürünler saha dışında, gelişmiş laboratuvarlarda incelenmekte ve test edilmektedir. Denetimlerin ikinci adımı miktar doğrulamadır. Ürün miktarını doğrulamak için genelde sayım yapılmaktadır. Bu sırada, güvenli nakliyeyi sağlamak için, doğru ambalaj malzemelerinin kullanıldığı da doğrulanmaktadır. Ürünlerden numune alınırken, uluslararası kabul görmüş istatistiksel örnekleme prosedürleri kullanılmaktadır. Denetçilerin rasgele seçimde baktığı ilk şey, görülebilir kusurları ve ürünlerin genel işçiliğini kontrol etmektir. Olası kusurlar, genellikle üretici ve tedarikçi firma arasında kararlaştırılan, önceden belirlenmiş kabul edilebilir toleranslar seviyesinde olmalıdır. Bir sonraki adımda uygunluk doğrulaması gerçekleştirilmektedir. Bu aşamda ürün boyutları, malzeme özellikleri, ağırlığı, rengi, işaretlenmesi ve etiketlenmesi kontrol edilmektedir. Ayrıca ürünler, fonksiyonel testlerden ve güvenlik testlerinden geçirilmektedir. Nihayet sevkiyat öncesi muayene tamamlandıktan sonra, son adımda, başarılı veya başarısız sonuç, temel bulgulara genel bakış ve denetim sonuçlarının ayrıntılı bir açıklamasını içeren bir rapor düzenlenmektedir.

Kenya İhracat İçin Uygunluk Değerlendirme Programı

Bazı yetkili kuruluşlar, ürünlerin spesifikasyonlara uygun olmasını sağlamaya yardımcı olmak için uluslararası standartlara göre denetimler yapmak üzere akredite edilmiştir.

Kenya Standartlar Bürosu, ülkedeki insanların sağlıklarını korumak, ürün kalitesini yüksek tutmak ve çevrenin zarar görmesini engellemek için, bir süredir uygunluk sertifikası (CoC, certificate of conformity) programı uygulamaktadır. Kenya Standartlar Bürosu, belli ürünler dışında ülkeye gönderilecek ürünler için uygunluk değerlendirme yapılmasını zorunlu tutmaktadır. Bu uygulamanın kapsamına girmeyen ürünler şunlardır:

  • Ürünün işlenmesi için gerekli olan hammaddeler
  • Sadece üretim faaliyetlerinde kullanılacak makinalar
  • Bu makinaların yedek parçaları

Uygunluk sertifikası olmayan ürünlerin gümrüklerden geçmesine izin verilmemektedir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, uygunluk değerlendirme programları kapsamında, Kenya ihracat için uygunluk değerlendirme programı hizmetleri de sağlanmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.