Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

FSSC kısaltması, gıda güvenliği sistem belgelendirme anlamında gelen Food Safety System Certification ifadesinden türetilmiş bir kıslatmadır. FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, gıda maddelerinin güvenliğini etkileyen kimyasal, fiziksel ve biyolojik çeşitli faktörlerin önceden tespit edilmesi ve kontrol altına alınması için sistematik bir yaklaşım getirmektedir. FSSC 22000 standardı, gıda maddelerinin yasal ve güvenlik kriterlerini kapsamaktadır ve gıda güvenliği yönetim standardı olan ISO 22000 standardına dayalı gıda güvenliği sistemleri için eksiksiz bir belgelendirme sistemi oluşturmaktadır. Bu standart aynı zamanda ambalaj, yem ve hayvansal gıda üretimi için ön koşul programlarına dayanan gıda güvenliği sunmaktadır.

FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

Zaten ISO 22000 belgesine sahip olan gıda üreticileri veya ambalaj üreticileri, FSSC 22000 standardını karşılamak için ayrıca bu standardın gerekliliklerine karşı bir gözden geçirmeye ihtiyacı bulunmaktadır.

Yetkili kuruluşlar tarafından, mevcut ISO standartlarına dayanan gıda güvenliği ve gıda ambalajı için FSSC 22000 standardına uygun belge verilmektedir.

FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, risk bazlı bir gıda güvenliği yönetim sistemidir. Bu nedenle daha fazla esneklik talep eden işletmeler için genelde iyi bir seçim olmaktadır.

FSSC 22000 standadı, kalite, çevre veya sağlık ve güvenlik gibi diğer risk tabanlı yönetim sistemleri ile kolayca entegre olabilmektedir.

Kısaca FSSC 22000 standardı, gıda zincirindeki hayvansal ürünler, bozulabilir bitkisel ürünler, uzun raf ömrüne sahip ürünler ve katkı maddeleri, vitaminler ve biyo-kültürler gibi diğer gıda bileşenlerini işleyen veya üreten firmaların gıda güvenliği sistemlerini belgelendirme amacı ile geliştirilmiş bir yönetim sistemi standardıdır. Ülkemizde bu standart şu başlıkla yayınlanmıştır: TS EN ISO 22000 Gıda güvenliği yönetim sistemleri - Gıda zincirindeki herhangi bir organizasyon için gereksinimler.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, denetim ve sistem belgelendirme hizmetleri kapsamında, FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgelendirme hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.