Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

BRL 0501 Beton Takviye Çelikleri

BRL 0501 Beton Takviye Çelikleri

İnşaat sektöründe faaliyet göstgeren işletmeler, sahip oldukları BRL 0501 belgesi ile, tedarikçi veya üretici firmaların, takviye çeliğinin BRL 0501 standardında belirtilen gereksinimleri karşıladığına dair müşterilerine güven vermektedir. Bu şekilde takviye çeliğinin kalitesi, tarafsız ve bağımsız hareket eden bir yetkili kuruluş tarafından garanti edilmiş olmaktadır. Gerçekleştirilen test ve değerlendirmeler, ürün spesifikasyonlarına, anlaşmalara, standartlara ve yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarına göre yapılmaktadır.

BRL 0501 Beton Takviye Çelikleri

Değerlendirme yönergeleri (BRL, Beoordelingsrichtlijnen), Hollanda’da faaliyet gösteren KIWA tarafından tasarlanmıştır. Bir ürün veya hizmetin belli bir kalite ve yasallık garantisini göstermek için karşılayabileceği bir dizi gereksinim içermektedir. KIWA çeşitli konularda bu şekilde değerlendirme yönergeleri (BRL) hazırlamaktadır. BRL’deki gereksinimler bağımsız bir kurul tarafından hazırlanmaktadır ve bir ürün veya hizmet bu gerekliliklere göre değerlendirilmektedir.

BRL 0501 beton takviye çelikleri için hazırlanmış bir değerlendirme yönergesidir. Bu değerlendirme kılavuzunda yer alan koşullar, Hollanda Akreditasyon Konseyi tarafından tanınan kuruluşlar tarafından, çelik takviye için belge başvurusunda bulunan işletmeler değerlendirilirken esas alınmaktadır. Bu standardın uygulama alanına, beton, takviye çeliği, öngerme çeliği, öngerilme sistemleri, termal köprüler, bağlantı kutuları, kafes kirişler, çelik fiberler ve fiberglas çubuklar girmektedir.

BRL 0501 standardı kapsamına giren ürünler, EN 10080 ve NEN 6008 standartlarına uygundur ve beton yapılarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

EN 10080 standardı, kaynaklanabilir takviye çeliğinin performans özellikleri için genel gereklilikleri, tanımları ve test gerekliliklerini sağlamaktadır. Ancak çelik türlerini ilgili performans gereksinimleriyle güçlendirmek için daha fazla ayrıntı sağlamaz. Bu nedenle beton takviye çelik türlerinin performans gereksinimlerini (sayısal değerleri) sağlamak için NEN 6008 standardı yayınlanmıştır.

EN 10080 standardı Avrupa Yapı Ürünleri Direktifi ile uyumludur ve bu ürünlere CE işareti iliştirilebilir.

Kuruluşumuz tarafından metalik test hizmetleri çerçevesinde verilen hizmetler arasında BRL 0501 standardı testleri de bulunmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.