Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

IEC Tip Onay Testleri

IEC Tip Onay Testleri

Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC, International Electrotechnical Commission), elektrik, elektronik ve ilgili teknolojiler için uluslararası standartlar geliştiren ve yayınlayan küresel bir kuruluştur. Bu kuruluş tarafından yayınlanan uluslararası standartlar, küresel ticarette teknik engelleri ortadan kaldırmakta, ticareti kolaylaştırmakta ve üretici firmaların yeni pazarlara açılmasına imkan yaratmaktadır.

IEC Tip Onay Testleri

Kuruluşun başlıca amacı, küresel pazarın gereksinimlerini karşılamak, hazırlanan standartların dünya genelinde kullanımını sağlamak ve ürünlerin kalitesini ve güvenilirliğini yükseltmektir. Aynı zamanda karmaşık sistemlerin birlikte çalışması için koşullar oluşturulmakta ve üretim süreçlerinin verimliliği arttırılmaktadır. Keza insan sağlığı ve güvenliği iyileştirilmekte ve çevrenin korunmasına katkıda bulunulmaktadır.

Uluslararası Elektroteknik Komisyonu, 1906 yılında kurulmuş olan ve kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bu kuruluşun çalışmaları, standart belirlemeye odaklanmıştır. Örneğin, düşük voltajlı ekipman, entegre devreler, kablolar, navigasyon sistemleri ve elektromanyetik spektrum gibi birçok alanda standart geliştirmektedir. Kuruluş ayrıca, depolama, veri aktarımı ve güvenliği, yazılım sistemleri ile ilgili standartlar ve biyometri gibi hususları kapsayan iş ve tüketici uygulamaları için de standartlar geliştirmektedir.

Uluslararası Elektroteknik Komisyonu, standartların geliştirilmesine ilave olarak aynı zamanda teknik incelemeler şeklinde öneriler de yayınlamaktadır.

Akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen IEC tip onay testleri ve düzenlenen tip onay belgeleri, işletmeler tarafından üretilen elektrik ve elektronik ekipmanın ve ilgili teknolojilerin, IEC tarafından yayınlanan standartlara uygun olduğunu ve üretim koşullarının değişmemesi koşuluyla, ürüne ait gerekliliklerin yerine getirildiğini belirleyen ve kanıtlayan çalışmalardır.

Tip onayı testlerinde, ürünün tasarımının standart kriterlerine uygun olduğu saptanmakta ve onaylanmakta, üretim süreçleri ve kullanılan malzeme kontrol edilmekte ve ürün grubu içinden o ürünü temsil eden bir veya daha fazla numune alınarak gerekli testler yapılmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından, tip onay testleri kapsamında IEC tip onay testleri de gerçekleştirilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.