Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Cruelty Free Belgelendirmesi

Cruelty Free Belgelendirmesi

Cruelty Free, üretimlerinin hiçbir aşamasında hayvanlar üzerinde test yapılmadan üretilen ürünler için kullanılan bir tanımlamadır. Ancak, cruelty free teriminin (zulümsüz) resmi veya yasal bir tanımı yoktur, bu nedenle özellikle kozmetik sektöründe manipülasyona çok açık bir terim olarak kullanılır.

Cruelty Free Belgelendirmesi

Cruelty-free, dünyanın hiçbir yerinde hayvanlara zarar vermeyen veya onları öldürmeyen ürünler veya faaliyetler için kullanılan bir etikettir.

Bir ürünü sadece üretici beyanlarına güvenerek, cruelty free (zulümsüz) olarak tanımlamanın doğru veya evrensel olarak kesin bir yolu yoktur. Bazı kozmetik şirketleri, etiketleme veya reklamlarında bu tür iddialarla ürünlerini tanıtmaktadır. Bu terimlerin yasal tanımları olmadığı için kozmetik firmaları tarafından bu ifadelerin sınırsız kullanımı mümkündür.

Cruelty Free (zulümsüz) terimi resmi veya yasal olarak tanımlanmamıştır. Bu yüzden zulüm içermeyen etiketlere ve logolara asla körü körüne güvenilemez. Cruelty Free terimi herhangi bir otorite tarafından düzenlenmemiştir, bu nedenle kozmetik markaları, bazı hayvan testleri uygulasalar bile zulümden arınmış olduklarını iddia edebilirler.

Bu durum tüketiciler için, özellikle de cruelty free tanımı konusunda yeni olanlar için çok yanıltıcı olabilir. İşte tüm bu sebeplerden dolayı, bu karmaşıklığı çözmek adına Cruelty Free Sertifikasyon programları son derece önemlidir.

Sertifika sağlayıcı kuruluşların mutlaka uluslararası akreditasyonlara sahip, tam bağımsız ve tarafsız kuruluşlar olması gerekmektedir. Cruelty Free sertifikasyon programları, markaların ürünlerinin hayvan zulmü olmadan üretildiğinin kabul edilmesi için karşılaması gereken uluslararası ve resmi kriterleri sağlar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.