Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Göz ve Yüz Koruyucu Ekipman Testleri

Göz ve yüz koruyucu ekipman, küçük partiküller, toksik kimyasallar, uçan nesneler veya parçacıklar, büyük cisimler, termal veya radyasyon tehlikeleri ve lazerlere karşı, gözlerde veya yüzün yaralanma potansiyeli olan kısımlarında kullanılan kişisel koruyucu ekipmandır.

Göz ve Yüz Koruyucu Ekipman Testleri

Tehlikelerin türlerine ve boyutuna göre farklı koruyucu ekipman kullanılmaktadır. Yüz ve gözler için koruyucu ekipman, güvenlik gözlükleri, gözlükler ve yüz siperleri gibi ekipmanı içermektedir. Bunlar her zaman temiz ve kirleticilerden arındırılmış olmalı ve ilgili standartlara uygun tasarlanmış ve üretilmiş olmalıdır.

Bu arada yüz kalkanları ikincil bir koruma şeklidir. Yüz kalkanlarının altına yine de güvenlik gözlükleri takılmalıdır.

İnsan gözü, doğal bir koruyucu sisteme sahip olsa da, hem günlük yaşamda hem de çalışma ortamında çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Toza, asitlere, erimiş metallere, taşlama disklerine ya da tehlikeli optik radyasyona maruz kalmak, uygun önlemler alınmasını ve gözlerin korunmasını gerektirmektedir. Her yıl işyerlerinde binlerce göz yaralanması meydana gelmektedir.

Göz ve yüz koruyucu ekipman testleri kapsamında gerçekleştirilen testlerde dikkate alınan başlıca standartlar şunlardır:

 • EN 166 Kişisel göz koruması - Özellikler
 • EN 167 Kişisel göz koruması - Optik deney metotları
 • EN 168 Kişisel göz koruması - Optikle ilgili olmayan deney metotları
 • EN 169 Kişisel göz koruması - Kaynakçılık ve ilgili teknikler için filtreler - Geçirgenlik özellikleri ve tavsiye edilen kullanım
 • EN 170 Kişisel göz koruması - Ultraviyole filtreler - Geçirgenlik özellikleri ve tavsiye edilen kullanım
 • EN 172 Kişisel göz koruması - Güneşe karşı koruyucu filtreler - Sanayide kullanım için
 • EN 175 Personel koruyucuları - Kaynak ve benzeri işlemler sırasında gözü ve yüzü koruma teçhizatı
 • EN 207 Kişisel göz koruyucu donanımlar - Lazer ışınımına karşı filtreler ve göz koruyucular (lazer göz koruyucuları)
 • EN 208 Kişisel göz koruması - Lazer ve lazer sistemleriyle çalışmaya uygun göz koruyucuları (lazere uygun göz koruyucuları)
 • EN 379 Kişisel göz koruması - Otomatik kaynak filtreleri
 • EN 1731 Kişisel göz koruması - Kafes tipi göz ve yüz koruyucuları

Uzun yılların kazandırdığı deneyim ile kuruluşumuz, talep eden işletmelere, eğitimli ve uzman bir kadro ile koruyucu ekipman laboratuvar hizmetleri çerçevesinde, göz ve yüz koruyucu ekipman test hizmetleri de vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.