Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

ISO 7989 Çelik Tel ve Tel Ürünleri - Çelik Tel Üzerinde Demir Dışı Metalik Kaplamalar

ISO 7989 Çelik Tel ve Tel Ürünleri - Çelik Tel Üzerinde Demir Dışı Metalik Kaplamalar

Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından geliştirilen ISO 7989 standartlar dizisi, çelik tel ve tel ürünleri üzerinde demir dışı metalik kaplamaların özelliklerini açıklamaktadır. Bu başlık altında yayınlanan standartlar şunlardır:

ISO 7989 Çelik Tel ve Tel Ürünleri - Çelik Tel Üzerinde Demir Dışı Metalik Kaplamalar

  • ISO 7989-1 Çelik tel ve tel ürünleri - Çelik tel üzerinde demir dışı metalik kaplamalar - Bölüm 1: Genel ilkeler
  • ISO 7989-2 Çelik tel ve tel ürünleri - Çelik tel üzerinde demir dışı metalik kaplamalar - Bölüm 2: Çinko veya çinko alaşımı kaplama

ISO 7989-1 standardı, birim alan başına kaplama kütlesi, diğer özellikler ve ayrıca çelik tel ürünler üzerindeki demir dışı metalik kaplamaların dairesel veya diğer kesitlerde test edilmesi için gereklilikleri açıklamaktadır. Bu standart genel uygulama gereklilikleri ile ilgilidir ve ISO 7989-2 standardında belli bir gereklilik belirlenmemiş olan kaplamalar için kullanılmaktadır. Özellikle iyi tanımlanmış ürünler için gerektiğinde sapmalar mümkündür. Bu gibi durumlarda, uygun gereksinimler ilgili ürün standardının bir parçasıdır.

ISO 7989-2 standardı ise, birim alan başına kaplama kütlesi, diğer özellikler ve ayrıca çelik tel ve çelik tel ürünlerinde, dairesel veya diğer bölümlerde çinko veya çinko alaşımı kaplamalarının test edilmesi için gereksinimleri açıklamaktadır.

Bu standartlar ülkemizde Türk Standartları Enstitüsü tarafından şu başlıklarla yayınlanmıştır:

  • TS EN 10244-1 Çelik tel ve tel mamuller - Çelik tel üzerine demir dışı metalik kaplamalar - Bölüm 1: Genel prensipler
  • TS EN 10244-2 Çelik tel ve tel mamuller- Çelik tel üzerine demir dışı metal kaplamalar - Bölüm 2: Çinko veya çinko alaşımlı kaplamalar

Kuruluşumuz tarafından metalik test hizmetleri çerçevesinde verilen hizmetler arasında ISO 7989 standardı testleri de bulunmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.