Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kısmi Testler - EMF Testleri

Kısmi Testler - EMF Testleri

Elektrikli cihazlar ve ekipmanlar her kullanıldığında, elektromanyetik alan (electromagnetic field, EMF) emisyonlarının kaynağı haline gelmektedir. Tüketiciler giderek daha fazla elektromanyetik alanlara maruz kalmaktadır. Diğer yandan bu durumun olumsuz etkileri konusunda duyulan endişeler artmaktadır.

Kısmi Testler - EMF Testleri

Elektromanyetik alan testleri (EMF testleri), elektrikli veya elektronik bir ürünün statik, aşırı düşük frekans ve radyo frekans alanları dahil olmak üzere kullanıcılara yaydığı elektrik, manyetik ve elektromanyetik maruz kalma miktarını tespit etmek amacı ile yapılmaktadır. Bu sektörde çalışanlar ile genel olarak tüketicilerin maruz kalması için farklı düzenleme sınırları bulunmaktadır. Elektromanyetik alan testleri, maruziyet seviyelerini değerlendirmek ve bunları referans seviyeler ile karşılaştırmak için uygulanmaktadır.

Günümüzde Avrupa Birliği ülkeleri, ABD, Kanada, Çin, Güney Kore ve Avustralya dahil olmak üzere birçok pazarda elektromanyetik alan uyumluluğu zorunludur. Elektromanyetik alan testleri bir yandan ilgili yasal düzenleme gerekliliklerini karşılamak için önemli olurken bir yandan işletmelerin ürün güvenliğini arttırmalarına ve maliyetli uyumsuzluk risklerini azaltmalarına destek olmaktadır. Daha sonra ekonomik güçlükler yaşamamak için üretici firmaların elektromanyetik alan emisyonlarının, tanımlanan sınırlar içinde olmasını sağlamak zorundadır.

Tarafsız ve bağımsız hareket eden gelişmiş labortatuvarlar tarafından yapılan EMF testleri ve uygunluk değerlendirmeleri, işletmelerin tüketici güvenliğine olan bağlılıklarını göstermelerinde ve pazardaki rekabetçi konumlarını güçlendirmelerinde etkili olmaktadır. Bu testler, tüketici, endüstriyel, bilimsel ve tıbbi olmak üzere çok çeşitli alanlarda kullanılan elektrikli ürünler için yapılmaktadır ve elektrik ve manyetik alan şiddeti, manyetik akı yoğunluğu, güç yoğunluğu ve temas akımı gibi testleri içermektedir. Belirlenen miktarlar referans seviyelerden daha yüksekse, akım yoğunluğu, dahili elektrik alanı ve spesifik emilim oranı gibi fiziksel miktarlar için daha ayrıntılı testler yapılmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, elektrikli ve elektronik cihaz test hizmetleri kapsamında, kısmi testler arasında EMF test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.