Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

FAA Tip Onay Testleri

FAA Tip Onay Testleri

Federal Havacılık İdaresi (FAA, Federal Aviation Administration), Amerika Birleşik Devletleri Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bir devlet kuruluşudur. Bu kuruluş, Amerika Birleşik Devletleri ve çevresindeki uluslararası sular üzerindeki sivil havacılığın tüm yönlerini düzenleme yetkisine sahiptir. Başlıca yetkileri arasında, havalimanlarının inşası ve işletilmesi, hava trafik yönetimi, personel ve uçakların belgelendirilmesi ve ticari uzay araçlarının lansmanı yer almaktadır.

FAA Tip Onay Testleri

FAA tasarım onayı, bir başvuru sahibinin izlediği beş aşamalı bir süreçtir. Federal Havacılık İdaresi (FAA), bir ürünün tip onayı veya tasarım onayını yapmak ya da bir üründe önemli bir tasarım değişikliğini onaylamak yetkisine sahiptir. Bu ürünler bir uçak, uçak motoru veya uçak pervanesi olabilir. Ön planlama, proje yönetimi ve belgelendirme süreci ilkeleri tüm başvurular için geçerlidir.

Federal Havacılık İdaresi (FAA), güvenli uçuş operasyonları için tutarlı ve uyumlu direktifler ve sivil havacılık güvenliğini düzenleyen kurallar ve standartlar yayınlamaktadır. Bu standartlar hava sahası sistemleri, prosedürleri ve ekipmanları için tasarım geliştirme, değerlendirme ve belgelendirme imkanı sağlamaktadır.

FAA standartları ile üretici firmaların prosedürleri basitleşmekte, ürün performansı onaylanmakta ve üretici firmalara tutarlı operasyonel süreçler sağlanmaktadır.

Kısaca FAA (Federal Havacılık İdaresi kuruluşu), güvenilir ve etkin bir havacılık sistemi için kural, prosedür ve standartlar oluşturmakta ve bu düzenlemeler çerçevesinde uygulamaları denetlemekte ve havacılık ürün ve organizasyonlarını belgelendirmektedir. Bu belgelendirme kapsamında tip onay belgesi yanı sıra uçuşa elverişlilik belgesi düzenlemekte ve tasarım onayı yapmaktadır.

Bu amaçla gözden geçirmeler, incelemeler ve gözetimler ile planlı ve sürekli olarak havacılık sistemlerini yakından izleyecek bir sistem oluşturulmuştur. Havacılık sistem performansının gelişmesi için, teknolojik gelişmeler ve en iyi sektör uygulamaları takip edilmektedir.

Kuruluşumuz tarafından, tip onay testleri kapsamında FAA tip onay testleri de gerçekleştirilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.